Senior w social mediach

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez social media. Ludzie spędzają na portalach społecznościowych mnóstwo swojego czasu. Zastanawiasz się dlaczego? Zobacz, co to właściwie jest, do czego służy i jakie są najpopularniejsze social media w dzisiejszych czasach.

Co to jest?

Media społecznościowe (z ang. social media) to media, których głównym założeniem jest umożliwienia wszystkim ich użytkownikom dialog oraz interakcję.  Do social media zaliczyć możemy portale społecznościowe, blogi, fora oraz platformy do udostępniania zdjęć czy wideo.

Poniżej znajdziesz listę wraz z krótką charakterystyką najpopularniejszych social media w dzisiejszych czasach.

Facebook

To zdecydowany numer jeden wśród social media. Z tego serwisu społecznościowego korzysta aż 2, 2 mld osób na całym świecie, w Polsce liczba ta wynosi ponad 16 mln. Facebook umożliwia dodawanie postów zawierających zdjęcia, wideo i tekst. Na swoją ,,tablice”, czyli miejsce, gdzie wyświetlana jest Twoja aktywność na platformie, możesz dodać co tylko chcesz. Na Fb możesz dodawać swoich znajomych do ,,listy znajomych”. Ich aktywność również będzie pojawiała się na tablicy głównej, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, co u nich słychać. Oprócz swoich koleżanek i kolegów na Facebooku możesz polubić także strony swoich ulubionych artystów lub profile tematyczne, np. o gotowaniu czy aranżacji wnętrz. Jeśli spodoba Ci się jakiś post możesz wyrazić to dając mu lajka, czyli wirtualnego kciuka w górę, polubienie. Facebook umożliwia swoim użytkownikom także rozmowy między sobą, dzięki Messengerowi. Jest to komunikator, przez który możesz wysyłać wiadomości tekstowe, obrazki i wideo.

YouTube

Jest to serwis internetowy założony w lutym 2005 roku, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, odtwarzanie strumieniowe, ocenianie i komentowanie filmów. Niezarejestrowani użytkownicy mogą oglądać filmy, podczas gdy zarejestrowani mają możliwość umieszczenia nieograniczonej liczby filmów. Na YouTube znajdziesz niemal wszystko – od porad dotyczących upraw w ogrodzie, przez teledyski, aż do kursów językowych. To prawdziwa kopalnia wiedzy, rozrywki i relaksu, a co najważniejsze – jest zupełnie za darmo.

Instagram

To fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć. Zakładając profil na Instagramie możesz dodawać własne zdjęcia i krótkie filmy wideo, ale także oglądać, ,,lajkować” i komentować twórczość innych użytkowników. Tak jak na Facebooku na Instagramie również możesz obserwować swoich znajomych i artystów, których lubisz. Publikując fotografię, możesz upiększyć ją filtrem oraz dodać hasztagi. Hasztagi to słowa poprzedzone znakiem ,,#”. Dzięki nim możesz łatwiej wyszukiwać zdjęcia na Instagramie.

Twitter

To serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania założony 21 marca 2006 roku. Zarejestrowany użytkownik może wysyłać i odczytywać tak zwane tweety. Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maks. 280 znaków) wyświetlana na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Twitter umożliwia tagowanie (znak ,,#” przed słowem czyni to słowo tagiem) oraz odpowiadanie innym użytkownikom (@nazwa_użytkownika = odpowiedź).


Jeden Komentarz to Senior w social mediach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *