Senior z inicjatywą

Senior z inicjatywą

22 września odbyła się kolejna edycja projektu Senior z Inicjatywą – tegorocznym hasłem przewodnim było „Miłość się nie starzeje”.

Krotoszyńscy seniorzy od lat udzielają się artystycznie i żyją aktywnie. To prawdziwy wzór dla wszystkich osób w wieku 65+, które wybrały bierny tryb życia i zamiast aktywizować się społecznie, siedzą przed telewizorami.

W ramach tegorocznego projektu odbyły się Konsultacje, Konferencja oraz Mini Targi. Cykl wydarzeń doszedł do skutku dzięki wspólnemu działaniu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Wśród partnerów warto wymienić m.in. Krotoszyński Ośrodek Kultury, miejską Bibliotekę Publiczną, gminy Koźmin Wielkopolski, Zduny, Rozdrażew, Sulmierzyce i Kobylin.

Senior z Inicjatywą  to krotoszyńskie święto seniorów

22 września o godz. 10 odbył się XIII Przegląd Twórczości Artystycznej w kinie 3D Przedwiośnie. Krotoszyńscy seniorzy bardzo cenią sobie kino i możliwość śledzenia nowości.

Dzięki tzw. Płockiej Karcie Seniora każda osoba starsza, niezależnie od stopnia zasobności portfela, może uczestniczyć w co najmniej kilku seansach w miesiącu. Ich ceny są bardzo wyważone, dzięki czemu kino jest zawsze wypełnione po brzegi.

Akcja Senior z Inicjatywą jest dużym wydarzeniem w Krotoszynie i okolicach. Seniorzy przygotowują się do wystąpień wiele miesięcy przed projektem. To doskonała szansa na poznanie nowych osób, nawiązanie znajomości, a przede wszystkim budowanie świadomości, że mimo dojrzałego wieku wciąż mogą cieszyć się życiem i robić rzeczy, na które nie mieli czasu, kiedy pracowali i wychowywali dzieci.

Senior z Inicjatywą to projekt wieloletni, który cieszy się dużym zainteresowaniem w całej Polsce. O wydarzeniach z tego niewielkiego miasteczka możemy czytać w gazetach, Internecie, a także oglądać filmy na YouTubie. Z roku na rok widać wyraźny progres – seniorzy coraz bardziej się angażują i mają nowe pomysły na organizację widowiskowych wydarzeń. Żywimy nadzieję, że w następnym roku także nas nie zawiodą i wykażą się kreatywnością.

Zdjęcia z ostatniej senioralnej imprezy w Krotoszynie można obejrzeć pod adresem:

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/kolejna-edycja-imprezy-senior-z-inicjatywa-za-nami-zdjecia,4254667,artgal,t,id,tm.html« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *