Szukaj

Spacerkiem po zdrowie

Już 30 września w 6. Miastach Polski będziemy spacerować po swoje zdrowie w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia. Projekt „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!” objął Chrzanów, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Tarnobrzeg i Żyrardów. Wszystkie miasta będą walczyć z siedzącym trybem życia, który obecnie jest 4. przyczyną zgonów w Polsce.

Celem projektu „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!” jest edukowanie mieszkańców jak ważną rolę w ich życiu odgrywa ruch i jakie są konsekwencje siedzącego trybu życia. W programie kluczowym elementem wydarzenie jest Spacer po zdrowie, który potrwa około 30min w każdym z miast. Czas jest tu nieprzypadkowy, bo regularny półgodzinny spacer może wydłużyć nasze życie nawet o 2-3 lata. Dlatego punktualnie o 12:00 we wszystkich miastach objętych projektem wyruszą setki spacerowiczów.

Każde z miast przygotowuje również swój indywidualny program wydarzenia, który z jednej strony zadba o kondycję fizyczną mieszkańców, z drugiej poprowadzi profilaktykę zdrowotną w postaci porad lekarzy i podstawowych badań medycznych. Nie zabraknie również pokazów pierwszej pomocy, by w tym dniu zadbać nie tylko o zdrowie własne, ale również innych osób, które mogą potrzebować naszego wsparcia.

Serdecznie zapraszamy do Chrzanowa, Oświęcimia, Sandomierza, Skierniewic, Tarnobrzega i Żyrardowa na „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”.