SPA dla seniorów – jakie zabiegi warto wybrać?

SPA dla seniorów - jakie zabiegi warto wybrać

Specjaliści twierdzą, że o hamowanie procesów starczych należy dbać już od młodego wieku, a optymalna profilaktyka starzenia się skóry powinna mieć początek nie później niż w wieku 30 lat. Zabiegi z zakresu odnowy biologicznej zwykle są jednak skuteczne w każdym okresie życia. Najczęściej są też bardzo przyjemne, poprawiają samopoczucie i mają korzystny wpływ na zdrowie. To dlatego wiele ośrodków SPA dba o komfort seniorów i posiada specjalną ofertę zabiegów dla klientów po 60. roku życia. Jako że kobiety i mężczyźni w wieku senioralnym mają dość zbliżone problemy zdrowotne, większość zabiegów w ośrodkach odnowy biologicznej kierowanych jest do klientów obu płci. Warto wiedzieć, które z nich są szczególnie godne polecenia.

Masaże manualne to zabiegi polecane ludziom w każdym wieku. W zależności od stanu zdrowia, mogą istnieć szczegółowe wytyczne odnośnie typu masażu, jakiemu powinny poddawać się konkretne osoby. Niemniej, większość z nich dobra jest dla wszystkich. Masaże redukują napięcie mięśniowe, uśmierzając ból i zapewniając błogie uczucie odprężenia.

Masaż gorącymi kamieniami to wspaniały relaks i recepta na lepsze samopoczucie. Skutecznie niweluje ból mięśni, a specjalistyczne rozmieszczenie kamieni pozwala oddziaływać na gruczoły wydzielania wewnętrznego. Poprawia to ogólne funkcjonowanie organizmu i może niwelować uczucie drętwienia kończyn górnych. Ponadto profesjonalny masaż kamieniami poprawia metabolizm i redukuje stres.

Do zabiegów polecanych seniorom z pewnością należą kąpiele borowinowe, które czynią niemal cuda dla ludzkiego organizmu! Przede wszystkim redukują bóle mięśni i stawów oraz łagodzą wszelkie stany zapalne, tym samym poprawiając ogólną sprawność fizyczną. Mają również korzystny wpływ na zdrowie intymne kobiet w okresie przekwitania. Stosuje się je także przy niedowładach i chorobach układu krążenia. Świetnie działają na urodę, ponieważ doskonale nawilżają skórę, nadając jej widocznie młodszego wyglądu. Pełne kąpiele można zastąpić miejscowymi okładami borowinowymi w miejscach obolałych z powodu stanów zapalnych lub stłuczeń.

Kąpiel solankowa to kolejna opcja odprężenia, która przy okazji efektywnie redukuje ból mięśni i stawów. Woda mineralna z wysoką zawartością sodu i chloru stymuluje krążenie, rozwiązując m.in. problem zimnych stóp. Jest też wsparciem w kłopotach dermatologicznych. Rekomenduje się ją również osobom cierpiącym na nawracające dolegliwości dróg oddechowych i chorującym na zatoki.

Hydromasaż perełkowo-ozonowy ma postać kąpieli, w której woda wzbogacona jest pęcherzykami ozonu. Działa odprężająco i skutecznie redukuje nadmierne napięcie mięśni. Poprawia krążenie krwi i metabolizm. Jest pomocny w walce z bezsennością. Nie tylko ułatwia zasypianie, ale zapewnia głębszy i spokojniejszy sen. Ma też znaczenie dla urody, ponieważ poprawia ukrwienie i oddychalność skóry, wygładzając ją i nawilżając.

Należy pamiętać, że oferta ośrodków odnowy biologicznej kierowana jest do osób nie zmagających się z chorobami przewlekłymi. Przed każdą wizytą w SPA warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub ogólnym, by zyskać pewność, że wybrane zabiegi będą w pełni korzystne dla zdrowia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.