Sport dla seniora – wystarczy 20 minut!

Aktywny senior? Zaawansowany wiek wcale nie musi oznaczać braku aktywności fizycznej. Trening dla seniora, dostosowany jako ćwiczenia dla osób starszych, trwa zaledwie 20 minut w tygodniu i jest dopasowany do Twoich możliwości. To trening EMS – nowoczesna gimnastyka dla seniora, która nie obciąża stawów. Eliminuje bóle pleców, zwalcza nietrzymanie moczu i odpowiada na wiele wyzwań na co dzień towarzyszących osobom w wieku średnim i bardziej zaawansowanym.

“Aktywność fizyczna osób starszych pozwala spowolnić proces starzenia i poprawić komfort życia. Wpływa na wzmocnienie kości, poprawia krążenie i wydolnośc organizmu. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze są bezpieczeństwo i odpowiednio dostosowany trening” – przypomina Iwona Kobic, trener EMS w Studio Synergy. Najdłużej działająca w Polsce sieć prowadząca “trening w 20 minut” dysponuje wykwalifikowaną kadrą. Trenerka Iwona ukończyła studia Akademię Wychowania Fizycznego, realizując specjalizację Kultura fizyczna osób starszych. Zdrowy senior – i oczywiście zadowolony! – to zatem priorytet we wszelkich działaniach, które podejmuje przeprowadzając trening EMS Kraków w jednym z czterech Studiów Synergy.

Aktywny senior w domu to teraz już nie jedyna możliwość. Trening EMS nie obciąża stawów. Podczas ćwiczeń, jakimi jest trening 20 minut, nie ma nagłych ruchów. Indywidualna formuła sprawia, że wyspecjalizowany w tego typu treningach prowadzący ma możliwość skupienia się w pełni na technice i korygowaniu postawy podopiecznego. To kluczowe,gdyż prawidłowo wykonywany trening w 20 minut ma wiele przydatnych zastosowań.

Ból pleców i nietrzymanie moczu? Zapomnij o nich!

Jak się pozbyć bólu pleców? Nietrzymanie moczu – jak leczyć? Trening EMS Kraków w Studio Synergy to odpowiedź na te wyzwania. Oprócz tego trening 20 minut zwiększa wydolność i wzmacnia mięśnie kręgosłupa, co przekłada się na prawidłową postawę ciała. Za rozwiązanie problemu, jakim jest nietrzymanie moczu, odpowiadają z kolei mięśnie dna miednicy, które również są wzmacniane.

Trening EMS opóźnia proces starzenia, zapobiega chorobom metabolicznym i zwyrodnieniowym. Wystarczy 20 minut raz w tygodniu, aby osiągnąć takie efekty, jak poprawa koncentracji, lepsze zapamiętywanie, kojarzenie, spostrzegawczość czy kreatywność. Tego typu gimnastyka dla seniora za sprawą całkowicie bezpiecznej elektrostymulacji, wzmacnia połączenia nerwowe, które u osób starszych powoli słabną. W skrócie – aktywność fizyczna seniora po prostu poprawia komfort jego życia!

Bezpieczny sport dla seniora? Sprawdź trening EMS Kraków w Studio Synergy i przekonaj się sam! Zapisz się na TRENING WPROWADZAJĄCY: http://bit.ly/sportdlaseniora« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *