Targi Seniora Kraków 2018

Targi Seniora Kraków 2018

Krakowskie Targi Seniora odbyły się w pierwszy weekend października, ale wspomnienie po nich pozostanie jeszcze na dłuższy czas. Sama Halina Kunicka przyznała, że zapamięta je jako jedno z najserdeczniejszych wydarzeń, jakie jej się przytrafiły! Pozytywne wrażenia mają zapewne także seniorzy, których na targi przybyły niemal 4 tysiące. Wielu z nich pojawiło się wraz ze swoimi dziećmi i wnukami. Poza osobami, które zawitały w pojedynkę lub w parach, nie zabrakło również całych wycieczek, ponieważ wyjazdy organizowały okoliczne placówki dla seniorów. Impreza odbywała się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Zgodnie z zapowiedziami, na targi zaproszono ponad 100 wystawców, a także kilkunastu artystów i prelegentów. Wystawcy zaplanowali wiele atrakcji dla odwiedzających. Wśród nich znajdowały się bezpłatne badania różnego typu oraz prezentacje najnowszego sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, a nawet pojazdów elektrycznych dla seniorów. Odbywały się też konkursy, w których nagrodami były np. wycieczki. Wśród stoisk związanych z tematyką zdrowia, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te oferujące darmowe badania wzroku i słuchu oraz USG. Zorganizowano również liczne prelekcje i wystawy dotyczące m.in. podróży i fotografii. Tematyka podróżnicza bardzo zainteresowała seniorów, podobnie jak oferty sanatoriów i uzdrowisk.

Dbając o rozrywkę odwiedzających targi, przygotowano także pokaz mody dla osób starszych, spotkania ze znanymi osobami oraz koncerty. Na scenie wystąpiła wspomniana już Halina Kunicka i Katarzyna Gartner. Seniorzy mogli również wysłuchać m.in. ks. Adama Bonieckiego, który opowiadał o starzeniu się i radzeniu sobie z problemami oraz podróżników Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, którzy mówili o swoich wojażach.

Jako że partnerem targów było Miasto Kraków, nie zabrakło kącika promującego stolicę Małopolski. Skupiono się na przedstawieniu bogatej oferty kulturalno-warsztatowej Krakowa. Seniorzy mogli uzyskać informacje na temat Centrów Aktywności Seniorów, placówek kierowanych do osób starszych, jak też instytucji ogólnodostępnych, ale mających ciekawe propozycje dla tej grupy wiekowej. Mówiono m.in. o domach kultury, muzeach i warsztatach dla seniorów. Podczas targów można było też złożyć wniosek o Krakowską Kartę Miejską, która pozwala korzystać ze zniżek na komunikację miejską i na bilety do wielu instytucji kulturalnych. Na imprezie pojawili się również sami przedstawiciele Miasta Kraków, którzy podczas zorganizowanej debaty, chcieli poznać oczekiwania seniorów względem władz.

Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający ocenili Targi Seniora Kraków 2018 jako lepsze niż poprzednie. Wszyscy przygotowują się już do kolejnych, podkreślając, że oferowane atrakcje z roku na rok są coraz ciekawsze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *