Uwaga oszuści!

Oszuści wymyślają nowe metody działania po to aby okraść mieszkańców naszego regionu. Ofiarą oszustów została 55-letnia kobieta, która „zakupiła” urządzenia do budzenia zasypiających kierowców.

Do jednego z zakładów krawieckich w Częstochowie przyszła nieznana kobieta, która zaoferowała 55-letniej mieszkance powiatu częstochowskiego zakup w korzystnej cenie, urządzenia do budzenia zasypiających kierowców. Oszustka pozostawiła urządzenie  do sprawdzenia i oświadczyła, iż  posiada  ich więcej. Korzystna cena i zysk około 25 złotych na egzemplarzu miały zachęcić pokrzywdzoną do  zakupu dużej ilości tego rodzaju urządzeń. Krótko po wizycie oszustki, do zakłady wszedł  mężczyzna w wieku około 45-lat, który podając się za adwokata poprosił o skrócenie togi. W czasie rozmowy zauważył urządzenie i oświadczył iż jest zainteresowany nie tylko jego kupnem ale i zakupem w krótkim czasie, większej jego ilości. Najprawdopodobniej był to wspólnik oszustki, którego działania miały nakłonić pokrzywdzoną do kupna jak największej ilości  „urządzeń do budzenia usypiających w czasie jazdy kierowców”. Zachęcona tymi słowami pokrzywdzona skontaktowała się z oszustką aby zakupić 30 tego rodzaju  urządzeń. Efekt wizyty oszustów to przekazanie ponad 3 tysięcy złotych oszustce, która na koniec wizyty  udała się po fakturę więcej  już nie wróciła.

– Policja ostrzega przed oszustami, którzy będą starali się wykorzystać wszelkie metody działania, po to aby namówić pokrzywdzonych do przekazania pieniędzy !   Bądźmy nieufni i rozsądni.   W razie wątpliwości dzwońmy na policję – mówi podinsp. Joanna Lazar, rzecznik prasowy KMP w Częstochowie.  

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *