W grudniu seniorzy dostaną wcześniej emerytury i renty.

W grudniu seniorzy dostaną wcześniej emerytury i renty

ZUS wypłaci przed terminem świadczenia i w grudniu seniorzy dostaną wcześniej emerytury i renty.

Jeszcze przed świętami emeryci i renciści dostaną pieniądze.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dołoży starań, by nikt z uprawnionych nie pozostał bez pieniędzy przed Wigilią.

Co miesiąc świadczenia dla emerytów i rencistów są zwyczajowo wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń w tych samych, kilku terminach.  Są to 5, 6, 10, 15, 20 25 dzień każdego miesiąca. Ostatni termin płatności w grudniu wypada w pierwszy dzień Świąt, więc dostarczenie pieniędzy  świadczeniobiorcom nie będzie możliwe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych musi w tym wypadku odstąpić od przestrzeganych terminów wypłat, by zagwarantować środki finansowe wszystkim emerytom i rencistom jeszcze przed Świętami.

Skandaliczne byłoby pozostawienie starszych osób bez pieniędzy na kolację wigilijną i prezenty pod choinkę.

ZUS poinformował, że w grudniu seniorzy dostaną wcześniej emerytury i renty.

Świadczeniobiorcy, którzy zorientowali się, jak wygląda sytuacja z terminami wypłat ich pieniędzy w grudniu tego roku zaniepokoili się.

Przekonani, że dostaną swoje emerytury i renty po Świętach, od jakiegoś czasu dzwonią ze swoimi obawami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Seniorzy zawsze dokładnie planują swoje wydatki, dlatego nie chcą stanąć przed faktem, że dostaną pieniądze dopiero po Świętach lub nawet dopiero  przed Nowym Rokiem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał specjalny komunikat dla osób, odbierających swoje świadczenia zwyczajowo 25 każdego miesiąca. Informuje w nim, że w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej podjęto decyzję o wypłaceniu powyższych świadczeń maksymalnie do 23 grudnia. Klienci ZUS powinni dysponować swoimi pieniędzmi przed Świętami.

W tej sytuacji emerytury i renty, które zazwyczaj dostarczane są upoważnionym przez listonoszy, trafią do oddziałów pocztowych w dniu 20 grudnia. To optymalny termin, by mogły zostać dostarczone do świadczeniobiorców do 23 grudnia.

Te osoby, których emerytury i renty są przelewane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konta bankowe, będą miały swoje świadczenia dostępne na kontach w dniach 22 i 23 grudnia.

Byłoby wskazane, by emerytury i renty były do dyspozycji zainteresowanych już 23 grudnia od rana, ponieważ w przeciwnym razie będą zmuszeni dokonywać zakupów w Wigilię a to może okazać się niewykonalne, sporo sklepów już będzie wtedy zamkniętych.

Pamiętajmy, że grudniowe emerytury i renty muszą wystarczyć seniorom na cały następny miesiąc. Warto pomyśleć czy dla odmiany nie byłoby słuszniej zaprosić rodziców czy dziadków do siebie, na Święta, zamiast gościć się u nich.

 

 


Jeden Komentarz to W grudniu seniorzy dostaną wcześniej emerytury i renty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *