Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również dla seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również dla seniorów

To już 25 raz Jurek Owsiak zaprosił Polaków do wsparcia systemu opieki medycznej w Polsce, ale tym razem znowu  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również dla seniorów.

Przez 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  pomogła praktycznie każdemu szpitalowi w Polsce. Dzięki wsparciu licznych darczyńców zakupiono doskonałe wyposażenie medyczne, które gwarantuje pomoc dla chorych na wiele lat.

W tym roku Orkiestra zbierała fundusze na pomoc dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wszyscy zauważają, że średnia wieku w społeczeństwie podwyższa się, jest coraz więcej osób starszych, które wymagają odpowiedniej opieki medycznej. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierała już polską geriatrię w ciągu swoich ostatnich 4 finałów. Dzięki pomocy hojnych Polaków z kraju i całego świata, bo przecież akcja prowadzona jest również za granicą, udało się poprawić stan polskiej geriatrii, choć wciąż jest wiele do zrobienia.

Zdaniem specjalistów geriatria w Polsce wymaga intensywnego wsparcia. Konieczne są natychmiastowe działania w tym obszarze, ponieważ sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i za kilka lat może zaskoczyć nas fakt, że nie będzie odpowiedniej liczby miejsc i specjalistów, którzy będą mogli zaoferować swoją pomoc seniorom.

W tym roku już po raz czwarty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również dla seniorów

Starsze osoby zasługują na godne warunki, w jakich mogą być leczone, rehabilitowane. Konieczne jest zagwarantowanie im odpowiedniej diagnostyki i dobrej opieki.

Dzięki zebranym pieniądzom w czasie tegorocznego Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamierza dokonać zakupu między innymi:

  •  dwóch rezonansów magnetycznych, które są niezbędnymi urządzeniami do badań związanych z różnego typu schorzeniami, między innymi z Alzheimerem czy złamaniami kości szyjki udowej, udarami mózgu,
  • wysokiej klasy kardiomonitorów niezbędnych do obserwacji pracy serca,
  • urządzeń będących wyposażeniem laboratoriów onkologicznych, w których badane są chore tkanki i metody ich leczenia,
  • aparatów EKG do wykonywania badań pracy serca,
  • inhalatorów, dla osób, które mają problemy z oddychaniem.

W ramach zgromadzonych funduszy zostanie zakupionych również 1500 nowych łóżek szpitalnych z materacami oraz z taka sama ilość szafek nocnych z przeznaczeniem na oddziały szpitalne, geriatryczne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zbiórka funduszy, ale również konkretne urządzenia medyczne ofiarowane przez darczyńców.

Wczoraj kolejny oddział szpitalny, tym razem w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Tarnobrzegu, został, dzięki hojności polskiej firmy, obdarowany wózkiem prysznicowym, podnośnikiem pionizującym, przeznaczonym do przenoszenia pacjentów na poziomych powierzchniach w szpitalach, domach opieki i innych placówkach medycznych.

Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Dzierżążnie otrzymał system kąpielowy o regulowanej wysokości, służący do kąpieli chorych, szczególnie w ośrodkach opieki długoterminowej i na oddziałach geriatrycznych w szpitalach.

10 łóżek rehabilitacyjno-szpitalnych zostało przekazanych dla seniorów na Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.

Przekazany sprzęt to wyjątkowy dar serca i ogromne wsparcie dla wielu placówek geriatrycznych w Polsce.

Gdzie trafił nowy sprzęt medyczny uzyskany w ramach działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można sprawdzić pod adresem strony internetowej

http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Jeden Komentarz to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również dla seniorów

  1. Ida napisał(a):

    Jurek Owsiak robi świetną robotę, popieram całym sercem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *