Szukaj

Centrum Seniora Angel Care gotowe

Centrum Seniora Angel Care gotowe

Pierwsze w Polsce kompleksowe Centrum Seniora Angel Care gotowe – rozpoczęło już swoją działalność w samym sercu Wrocławia.

Wprowadzają się pierwsi mieszkańcy, witani przez personel w pogodnych, kolorowych uniformach. Dlaczego takich? I czym jeszcze Angel Care różni się od innych ośrodków w kraju?

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu – pierwszym wzniesionym pod koniec XIX wieku, drugim dobudowanym w latach 30-tych XX wieku – oraz w nowym obiekcie. Historyczny budynek funkcjonował najpierw jako szpital dziecięcy, a przez lata jako szpital położniczy. Miejsce to jest znane, w szpitalu urodziło się wiele pokoleń Wrocławian. W ciągu ostatnich dwóch lat zabytkowe budynki przeszły generalny remont i zostały dostosowane do potrzeb seniorów. Charakter pierwotnego budynku i późniejszej dobudowy został zachowany, dodano także nowe skrzydło administracyjne.

Zakończyły się prace budowlane, a wrocławskie Centrum Seniora Angel Care gotowe jest na przyjęcie gości.

Wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności zostały już załatwione pozytywnie.

Kolorowe uniformy

Mieszkańcy wprowadzają się do Domu Opieki, a z każdym dniem do centrum przyjmowani są kolejni seniorzy. Również w Apartamentach Chronionych urządzają się pierwsi mieszkańcy. Nowi mieszkańcy oraz ich rodziny witani są przez około pięćdziesięcioosobowy personel, łatwo rozpoznawalny za sprawą różnokolorowych uniformów:

  • pielęgniarki ubrane są w uniformy fioletowe,
  • lekarze w białe,
  • opiekunowie w niebieskie,
  • rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi w zielone.

Pomocni są również pracownicy recepcji, którzy zapoznają rodziny z systemem kontroli dostępu i zawsze chętnie udzielą informacji.
– Funkcjonowanie centrum zostało skrupulatnie zaplanowane i widać to nawet w takich szczegółach, jak ubiór. Kolory umożliwiają łatwe rozpoznanie naszego personelu, a także pozytywnie się kojarzą. To dla nas bardzo ważne, chcemy, aby mieszkańcy czuli się w Angel Care bezpiecznie i mieli pewność, że zawsze znajdą odpowiednią pomoc i wsparcie – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Michał Kowalski związany jest z branżą medyczną od 10 lat i posiada duże doświadczenie w zarządzaniu centrami medycznymi. Razem z dr. Patrykiem Piotrowskim prowadzi proces uruchamiania ośrodka. Prof. Michael Davidson, współzałożyciel Angel Care, dzieli  się  na miejscu swoim bogatym doświadczeniem w zakresie poprawy jakości życia osób starszych i opiece geriatrycznej. – Holistyczne podejście do opieki nad osobami starszymi i płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty. To dotyczy zarówno terapii i rehabilitacji osób starszych, jak też profilaktyki – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra. – W Angel Care wierzymy, że przyjazne środowisko z właściwym nastawieniem, aktywizacja i rozwijanie pasji oraz zbilansowana dieta wpływa na fakt, że życie seniorów staje się lepsze, dłużej cieszą się dobrą kondycją i otwartością umysłu.

Dopasowane do seniora

Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań. Zrealizowała we Wrocławiu hotel The Granary, jest współinwestorem OVO Wrocław, a ostatnio rozpoczęła budowę apartamentowca Angel River. Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Angel Care to wyjątkowo kompleksowe centrum seniora. Zapewnia  kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje się do potrzeb i możliwości osób starszych. Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej poprowadzi osobne wejście.

Apartamenty Chronione to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze, mieć gwarancję bezpieczeństwa, czuć ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków a dodatkowo spędzać czas wśród osób w podobnym wieku z podobnymi zainteresowaniami. Wynajmując ten w pełni wyposażony apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie ma zagwarantowaną dyskretną opiekę personelu Angel Care. Centrum będzie proponować szereg aktywność i zajęć rozwijających hobby i pasje mieszkańców. Seniorzy spędzając aktywnie czas będą mogli cieszyć się jesienią życia, dbając przy tym o swoją kondycję i samopoczucie. Do dyspozycji będą również pracownicy recepcji, którzy pomogą zrealizować recepty, zamówić lekarstwa lub zarezerwować bilet w teatrze.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości. A na wygodę i jakość życia wpływa dostęp do przestrzeni spotkań i aktywności, w tym m.in. sali fitness, zielonego ogrodu czy pokojów działań twórczych. To miejsce spotkań seniorów o podobnych zainteresowaniach, otwartych, ciekawych życia, miejsce na realizację własnych pasji i wspólnych aktywności. W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych: pokojów spotkań, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu – wszystkie udogodnienia w odległości zaledwie krótkiego spaceru. Aktywni seniorzy skorzystają również ze stolików szachowych i boiska do gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.