Szukaj

Darmowe rejsy po Wiśle

Darmowe rejsy po Wiśle

Wszyscy, którzy uwielbiają wodę i pływanie po niej zaproszeni są na darmowe rejsy po Wiśle.

Do końca maja i jeszcze przez cały czerwiec, od poniedziałku do piątku można skorzystać z bezpłatnej wycieczki po Wiśle. W godzinach 15.30 i 17.00 będą odbywały się rejsy drewnianymi łódkami.

W czasie wakacji również będzie można skorzystać z tej bezpłatnej atrakcji, jednak już tylko od wtorku do piątku. Łodzie odpływają z przystani zlokalizowanej na początku Portu Czerniakowskiego przy ulicy Zaruskiego 1.

Darmowe rejsy po Wiśle będą odbywały się do końca sierpnia

Uczestnicy wycieczek po Wiśle będą korzystać z drewnianych, ale nowoczesnych łodzi, nawiązujących swoim wyglądem do łodzi z historycznej, wiślanej żeglugi.  Transport jest całkowicie bezpieczny i bezpłatny a wycieczki odbywają się z przewodnikiem, który opowiada o historii i kulturze Warszawy. Szczególna uwaga zostanie poświęcona, w czasie wodnych wycieczek, znaczeniu Wisły dla tożsamości Warszawy, tradycji żeglugi wiślanej, bezpiecznemu zachowaniu na wodzie i nad wodą, ze szczególnym naciskiem na specyfikę warszawskiego odcinka najważniejszej z polskich rzek, ale także zasadom odpowiedzialnego  korzystania z atrakcji przyrodniczych warszawskiej Wisły.

Trasa wycieczki po Wiśle rozpoczyna się na początku Portu Czerniakowskiego a następnie łódki płyną w okolice Wału Miedzeszyńskiego, gdzie znajdują się urządzenia hydrotechniczne oraz ujęcie wody zwane Grubą Kaśką. Łódki z uczestnikami płyną pod warszawskimi mostami aż do wejścia do dawnego portu wojennego Cytadela, gdzie zawracają, by zakończyć trasę znowu w Porcie Czerniakowskim.

Akcja organizowana jest przez Fundację Wisła Warszawie w ramach programu „ Wiślane prądy kulturalne”.  Więcej informacji na stronie internetowej http://wislawarszawie.org/