Domowe sposoby na elektryzujące włosy

Gdy zakładamy wełniany sweter, często mamy do czynienia ze zjawiskiem polegającym na nadmiernym elektryzowaniu się włosów. Puszące się i dosłownie postawione pionowo włosy pojawiają się również podczas czesania. Zobacz, dlaczego włosy tak reagują i jak poradzić sobie z nadmiernym naelektryzowaniem za pomocą domowych sposobów!

 

Dlaczego włosy się elektryzują?  

Elektryzowanie się włosów jest zjawiskiem całkowicie normalnym. Nasze włosy są naelektryzowane jonami dodatnimi. Gdy zakładamy gruby sweter lub szal, pocieramy nim o włosy. Również podczas szczotkowania włosów dochodzi do tarcia, w wyniku którego powstają kolejne jony dodatnie. Jak pamiętamy z fizyki, jody o tym samym ładunku odpychają się od siebie. Właśnie z tego powodu włosy odmawiają posłuszeństwa i ciężko jest je poskromić.

 

Zasady pielęgnacji włosów podatnych na elektryzowanie   

Osoby, które maja problem z elektryzującymi się włosami powinny przede wszystkim zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Podczas codziennej stylizacji warto przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki którym możemy zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ten problem:

  • włosy warto myć w letniej wodzie lub pod koniec mycia kierować na nie zimny strumień wody, dzięki czemu doprowadzimy do zamknięcia się ich łusek;
  • po umyciu włosów warto zrezygnować z ich suszenia lub wykorzystywać chłodny podmuch powietrza;
  • do stylizacji włosów warto używać suszarek, prostownic, czy lokówek oraz szczotek z funkcją jonizacji;
  • do szczotkowania należy wybierać szczotki z naturalnego włosia lub drewniane;
  • nie należy dopuszczać do wysuszenia włosów, warto więc stosować dobre odżywki nawilżające.

 

Domowy sposób na elektryzowanie – olejowanie

Najbardziej podatne na elektryzowanie są włosy suche, farbowane i poddawane częstym zabiegom stylizacyjnym. Chcą wyeliminować problem z nadmiernym elektryzowaniem warto wiec zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie włosów. Jednym ze sposobów jest regularne olejowanie włosów.

Olejowanie polega na nasmarowaniu olejem mokrych włosów tuż po umyciu. Kolejno na włosy zakładamy specjalny czepek lub folię spożywczą i pozostawiamy na kilka godzin, po czym dokładnie spłukujemy. Do olejowania można wykorzystać m.in.:

  • olej kokosowy,
  • olejek arganowy,
  • olej z pestek winogron.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *