Dzbanek filtrujący wodę – dlaczego warto go mieć?

Dzbanek filtrujący wodę – dlaczego warto go mieć

Dzbanki filtrujące wodę znacznie poprawiają jakość i smak ,,kranówki” płynącej w naszych domach. Są ekologiczne, wydajne i praktyczne. Jakie posiadają jeszcze zalety i czy warto je kupić? Przekonaj się, czytając poniższy artykuł.

Czym jest dzbanek filtrujący?

Urządzenie to składa się z 3 elementów: pojemnika na wodę przed filtracją, pojemnika na wodę przefiltrowaną i najważniejszego – filtra.

Zasada działania dzbanka jest równie prosta jak jego budowa. Jedyne co musimy zrobić to wlać wodę do pojemnika. Woda przepływa przez filtr, który jest zamontowany w środku urządzenia. Jego rolą jest zatrzymywanie w swoim wnętrzu substancji szkodliwych dla organizmu oraz pogarszających jakość wody. Dzięki temu woda po przefiltrowaniu jest smaczna i gotowa do spożycia.

Dzbanek filtrujący to urządzenie, które może posłużyć nam wiele lat. Jedyne, o czym musimy pamiętać to wymiana filtra – trzeba to zrobić zazwyczaj raz w miesiącu. Każdy dzbanek jest wyposażony we wskaźnik zużycia filtra, który przypomni o wykonaniu tej czynności.

Oszczędność pieniędzy

Dzbanek filtrujący to idealne rozwiązanie dla osób, które pija dużo wody. Pojedyncza butelka wody w sklepie nie kosztuje dużo, jeśli jednak pomnożymy tą kwotę przez ilość dni w miesiącu, w których ją kupujemy, to może uzbierać się całkiem spora suma. Dzięki dzbankowi możemy przygotować zdatną do picia wodę w domowym zaciszu, unikając zbędnego wydawania pieniędzy. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu chronimy naszą planetę, ponieważ nie kupujemy wody w butelkach wykonanych ze szkodliwego dla środowiska plastiku.

Korzyści dla zdrowia

Woda płynąca z naszych kranów przechodzi przez wiele badań i testów kontroli jakości, mimo to nadal znajdują się w niej piasek oraz inne zanieczyszczenia, które pochodzą z transportu wody rurami wodociągowymi. Dzbanki filtrujące skutecznie je usuwają poprawiając jej jakość, smak oraz zapach. Dzięki temu urządzeniu w dużej mierze możesz pozbyć się m.in.: rdzy, piasku, szlamu, chloru, metali ciężkich, pestycydów czy produktów ropopochodnych.

Zalety dzbanków filtrujących

Podsumowując, dzbanek filtrujący to bardzo praktyczne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w niemal każdym gospodarstwie domowym, w którym spożywa się dużo wody. Zalety dzbanków filtrujących to m.in.:

  • Obniżenie twardości wody – co wpływa na mniejsze osadzanie się kamienia w żelazkach czy czajnikach, przez co przedłuża się ich żywotność
  • Dzbanki są banalnie łatwe i wygodne w obsłudze
  • Dzięki dzbankom nie zaśmiecamy naszej planety plastikiem
  • Nie musimy kupować już wody butelkowanej w sklepie, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze
  • Dzbanek poprawia smak i zapach wody, przez co można ją pić bezpośrednio po przefiltrowaniu
  • Na herbacie przygotowanej z wody przefiltrowanej w dzbanku nie tworzy się nieestetyczny osad.


« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *