Zabiegi kosmetyczne dla seniorów

Zabiegi kosmetyczne dla seniorów

Nigdy nie jest za późno, żeby dbać o urodę. Z zabiegów pielęgnacyjnych możesz korzystać w każdym wieku. Zobacz, dlaczego warto je wykonywać oraz jaką ofertę dla seniorów mają salony urody.

Piękno w każdym wieku

Wiele osób wychodzi z założenia, że seniorzy nie czuja już tak dużej potrzeby dbania o swoje ciało lub że różnorakie zabiegi nie są im potrzebne. Nic bardziej mylnego! To, ze ktoś jest starszy wcale nie oznacza, że musi rezygnować z dbania o siebie. Chcemy czuć się pięknie przez całe swoje życie niezależnie od ilości lat, płci czy etapu w życiu. Na szczęście podejście do zabiegów kosmetycznych w podeszłym wieku ulega zmianie na lepsze. Co raz więcej salonów wprowadza do swojej oferty specjalne usługi dedykowane starszym osobom, a seniorzy chętnie z nich korzystają. Wszystko po to, by dbać o swój wizerunek i czuć się komfortowo we własnym ciele.

Zabiegi dla kobiet

Skóra osób dojrzałych wymaga szczególnej pielęgnacji. Wraz z wiekiem często traci blask, staje się sucha, matowa i mało elastyczna. Rozwiązaniem tego problemu może być mezoterapia. To zabieg, podczas którego następuje wprowadzenie do skóry aktywnych składników, które skutecznie poprawiają jej kondycje oraz sprawiają, że skóra jest nawilżona i odżywiona. Zaletą mezoterapii jest również fakt, iż mikrouszkodzenia spowodowane igłą pobudzają skórę do produkcji kolagenu i regeneracji. 

Jeśli problemem są zmarszczki można zdecydować się na wypełniacze lub botox. Skutecznym sposobem jest także nowoczesna terapia laserowa. Wiązki światła po wniknięciu w głąb skóry powodują mikrouszkodzenia, które mają pobudzić skórę do regeneracji. Już po kilku zabiegach twarz staje gładka, a zmarszczki znacznie się spłycają.

Zabiegi dla mężczyzn

Wbrew pozorom nie tylko kobiety lubią korzystać z usług salonów piękności. Częstymi gośćmi w takich miejscach są również panowie. Wielu z nich decyduję się na opóźnienie procesów starzenia przy pomocy fotoodmładzania. Jest to technika naświetlania pulsacyjnym światłem IPL, która pozwala zwiększyć napięcie skóry oraz zminimalizować przebarwienia skórne i zmarszczki. Zabieg powoduje wzmożoną produkcję kolagenu, co skutkuje zdrowo wyglądającą i promienną skórą twarzy.

 

To tylko niektóre z wielu zabiegów przeznaczonych dla seniorów oferowanych przez salony kosmetyczne. Pamiętaj, że możesz czuć się pięknie w każdym wieku. Jeśli zdecydujesz się na jakąś usługę, koniecznie poinformuj kosmetyczkę o swoich chorobach lub przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich mogą być przeciwwskazaniem do wykonania danego zabiegu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *