Szukaj

Dzień babci i dziadka w ZUS Chorzowie

babcia i dziadek

Oddział ZUS w Chorzowie przygotował specjalną ofertę dla klientów w ramach Dnia Babci i Dziadka. 21 i 22 stycznia, w godzinach od 10:00 do 13:00 będą dyżurowali policjanci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące bezpieczeństwa seniora. Stoiska będą umieszczonew holu budynku, tak by każdy zainteresowany bez problemu znalazł stanowisko eksperckie.

W trakcie dyżurów policjanci opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa osób starszych w miejscu zamieszkania, w środkach transportu. Podpowiedzą jak chronić swoje dane, w tym dokumenty tożsamości, jak nie udostępniać niepowołanym osobom informacji o swoim świadczeniu emerytalno-rentowym, czy innych ważnych informacji, które mogą posłużyć do wyłudzenia pieniędzy. Funkcjonariusz opowiedzą o metodach jakie stosują oszuści wobec osób starszych, licząc na ich łatwowierności i dobre serce.

– Mimo apeli policjantów, akcji profilaktycznych i informacji medialnych wciąż seniorzy bywają łatwym łupem dla oszustów. Co rusz wymyślają oni nową metodę, której celem jest wyłudzenie pieniędzy od bezbronnych starszych osób. Dlatego przy okazji załatwiania swoich spraw w ZUS warto skorzystać z możliwości zadania pytania funkcjonariuszom policji o to, jak zadbać o swoje i naszych najbliższych bezpieczeństwo, jakich sytuacji się wystrzegać, by nie zostać okradzionym nie tylko z pieniędzy, kosztowności, ale również danych osobowych – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.