Gdy puchną nogi

Gdy puchną nogi

Wiele osób w starszym wieku boryka się z problemem nabrzmiałych stóp, dlatego na pewno każdy chciałby dowiedzieć się co robić, gdy puchną nogi.

Problem dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Opuchnięte stopy i nogi to efekt zaburzeń krążenia, zmian hormonalnych, ale również problemów związanych z poważnym schorzeniem, jakim jest cukrzyca. Nabrzmiałe kończyny dolne mogą być również skutkiem stosowania niewłaściwej diety, zbyt obfitej w sól. Nogi robią się ciężkie bolą i drętwieją utrudniając poruszanie się. Proces puchnięcia nóg spowodowany jest gromadzeniem się wody w organizmie. Zaburzony metabolizm i problemy zdrowotne prowadzą do niewłaściwej gospodarki wodą w naszym ciele. Sytuację czasami jest w stanie rozwiązać zmiana jadłospisu oraz spożywanie większej ilości płynów. Jeśli nie pomoże jednak nowa, zdrowsza dieta warto sięgnąć po domowe sposoby na ociężałe stopy.

Nasze mamy i babcie stosowały na opuchnięte stopy bardzo tani i powszechnie dostępny medykament – pietruszkę.

Gdy puchną nogi warto sięgnąć po herbatkę z pietruszki.

Wystarczy umyć pietruszkę razem z natką, osuszyć ją ręcznikiem papierowym i następnie dokładnie całą drobno posiekać. Całość tak przygotowaną należy wrzucić do garnka z połową litra zimnej wody. Garnek stawiamy na małym ogniu i gotujemy wszystko przez 5 minut. Odstawiamy z ognia i pozwalamy ostygnąć a następnie przecedzamy przez drobne sitko do szklanego, wysokiego naczynia.

Wywar jest niezwykle pomocny, ponieważ jest moczopędny i ułatwia usunięcie z organizmu nadmiaru wody. Niestety nie jest specjalnie smaczny. Tak przygotowane panaceum powinno być pite 3 razy dziennie po 125 ml (filiżanka do kawy).

By naszym stopom było bardziej komfortowo przydadzą się dodatkowo wygodne i lekkie buty z naturalnych materiałów, na dobrze amortyzujących zelówkach.

Pietruszka nie tylko sprawi, że nogi przestaną puchnąć, ale również zadziała pomocniczo w dolegliwościach układu pokarmowego. Korzeń pietruszki zawiera flawonoidy czyli antyoksydanty wychwytujące wolne rodniki oraz wspiera układ pokarmowy, ułatwiając trawienie i przyswajanie wartości odżywczych z pokarmów. Redukuje wzdęcia i łagodzi przewlekłe zapalenie trzustki. Skutecznie działa w leczeniu przewlekłych chorób wątroby, jak również dny moczanowej.

Jak widać wyciąg z taniej i ogólnie dostępnej pietruszki może okazać się doskonałym wsparciem dla naszego zdrowia.

 

 

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *