Idealne obuwie dla seniora

Idealne obuwie dla seniorów

Wygodne obuwie ma kolosalny wpływ na jakość naszego życia, dlatego tak ważne jest idealne obuwie dla seniora. Osoby starsze, zmagające się z bólami kręgosłupa, doskonale zdają sobie sprawę, że w pewnym wieku utrzymanie wysokiego komfortu życia jest dużo ważniejsze od atrakcyjnego wyglądu.
Idealnym rozwiązaniem dla seniorów są buty na rzepy, które można szybko zdjąć i łatwo założyć. Producenci obuwia dbają o to, aby po odpięciu rzepów wejście było na tyle szerokie, że można je wzuć bez schylania się.
Panie, które maja halluksy, często wybierają obuwie ze streczem. Buty tego typu mają specjalne wstawki z rozciągliwego materiału niepowodującego ucisku i otarć. To doskonała inwestycja dla osób szukających butów dopasowujących się do kształtu stopy i nie uciskających w żadne miejsce.

Idealne obuwie dla seniora to przede wszystkim odpowiednio dobrane buty pro zdrowotne

Innym, często pojawiającym się schorzeniem stopy, jest palec szpotawy lub młotkowaty. Charakterystycznym objawem tej dolegliwości jest pojawianie się na stopach bolesnych odcisków. Przy wyborze butów należy wówczas zwrócić uwagę na odpowiednie wyprofilowanie przodu buta, tak aby pozwalało ono na bezproblemowe poruszanie palcami.  Uciskanie palców może powodować bolesność i dyskomfort.
Osoby z płaskostopiem mają większe pole do popisu w wyborze obuwia, niemniej powinny dobierać do butów specjalne wkładki i osłony ortopedyczne. Zakup dopasowanych wkładek jest niestety dość kosztowny, ale zdrowie nie ma ceny.
Aby ustrzec się przed schorzeniami stopy, warto zadbać o nie już w młodości. Noszenie niewygodnego, acz modnego, obuwia przez 2-3 godziny dziennie ma negatywny wpływ na naszą postawę i może spowodować rozwój schorzeń stopy w przyszłości. Równie istotna jest odpowiednia wentylacja. W okresie letnim zdecydowanie zalecamy wybór sandałów – najlepiej na rzepy i dopasowanych do stopy. Ważne, aby buty miały lekkie podwyższenie – chodzenie w zupełnie płaskim obcasie również nie jest najzdrowsze dla stóp.
Osoby starsze mogą kupować buty w specjalnych sklepach z artykułami i odzieżą ortopedyczną. Oprócz dużego wyboru butów w tego typu miejscach, mogą liczyć również na fachową pomoc w ich doborze.

 

 

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.