Szukaj

Jak odżywić skórę po zimnych miesiącach?

Jak odżywić skórę po zimnych miesiącach

Skóra po jesieni i zimie wymaga intensywnego odżywienia i regeneracji. Sprawdź, co zrobić żeby odzyskała wigor i blask.

Regeneracja skóry po zimie

Zimą, skóra narażona jest na wiele niekorzystnych dla niej czynników – wiatr, zimno, brak świeżego powietrza i ogrzewanie.  Aby przywrócić jej naturalne piękno należy przede wszystkim zadbać o jej regeneracje. Potrzebuje ona odpowiedniego oczyszczenia z pozostałości po zimie i intensywnego odżywienia.

Pierwszym krokiem jest peeling. Po  zimnych miesiącach nasz skóra jest przesuszona i zrogowaciała. Peeling pomoże pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu ciało stanie się gładkie i jedwabiste.

Kolejny etap to nawilżanie. Przez suche powietrze i ogrzewanie skóra jest pozbawiona witalności i ma większe zapotrzebowanie na składniki nawilżające. Warto wybrać balsamy lub mleczka, które w swoim składzie zawierają dużo witamin i substancji nawadniających, np. bambus, aloes, algi.

Trzecim etapem powinno być ujędrnianie. Wiosną i latem, kiedy odsłaniamy więcej ciała warto zadbać, by nasza skóra była zadbana i jędrna. Pomogą w tym kremy lub balsamy pobudzające krążenie – np. z dodatkiem kofeiny lub imbiru.

Polecanym sposobem na ujędrnienie skóry jest również masaż i szczotkowanie na sucho. Wystarczy już kilkuminutowy zabieg szczotkowania przy użyciu specjalnej szorstkiej szczotki do masażu ciała, by skóra zyskała zdrowy wygląd.

Pielęgnacja wiosną i latem

W czasie ciepłych miesięcy podstawą pielęgnacji jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Należy stosować kosmetyki z filtrami UV, odpowiednimi do typu naszej skóry. Pozwala to uchronić ją przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, poparzeniami, starzeniem się oraz ryzykiem wystąpienia nowotworów.

Równie istotne jest nawilżanie. Tak jak w zimie skóra była przesuszona od wiatru i mrozu, tak latem i wiosną staje się taka przez słońce. Mleczko lub balsam są obowiązkową pozycją podczas codziennej pielęgnacji. W czasie ciepłej pogody warto wybierać  kosmetyki o lżejszej konsystencji, które nie będą zatykać porów oraz dawać nieprzyjemnego uczucia ,,spływania” z ciała.

Należy pamiętać również o spożywaniu dużej ilości wody, ponieważ stan naszej cery, jej nawodnienie zależy także w dużej mierze od nawodnienia całego organizmu.