Jakie zakupy seniorzy robią przez internet?

Jakie zakupy seniorzy robią przez internet

Zakupy on-line cieszą się dużą popularnością praktycznie na całym świecie. Coraz bardziej przekonują się do nich także seniorzy. Według badań przeprowadzonych dla firmy Trusted Shops, 29% internautów, którzy ukończyli 65 lat, korzysta z takiej opcji. Dalsze dane zebrane przez tę firmę wskazały, że wśród osób powyżej 50. roku życia najczęściej kupowanymi zdalnie produktami są odzież i dodatki, kosmetyki i perfumy oraz książki i płyty.

Do zakupów w konkretnym punkcie przekonuje seniorów, przede wszystkim, bezpieczeństwo transakcji. Przed dokonaniem wpłaty sprawdzają dane kontaktowe sprzedawcy oraz zapoznają się z zasadami ewentualnego zwrotu, wymiany lub reklamacji. Popularny serwis umożliwiający porównywanie cen produktów z różnych sklepów internetowych – ceneo.pl wyliczył, że w ostatnim roku grono starszych Polaków korzystających z oferty sklepów on-line powiększyło się o 12%. Przy okazji sprawdzono, jakiego typu towary najczęściej nabywane są w sieci przez osoby w wieku 65+.

Towary, na które popyt najbardziej wzrósł
Odpowiedzi nie były oczywiste. Okazało się, że zdecydowany prym wiodą damskie torebki, które były też najchętniej kupowanym przez seniorki towarem ostatniego roku. Ich popularność wyraźnie wzrosła na przestrzeni 2018r. Oszacowano, że starsze panie kupiły ich aż o 700% więcej niż w 2017r. Warto przy tym zaznaczyć, że to właśnie kobiety stanowią przeważającą część starszych konsumentów w internecie. Wyraźne zwiększenie popytu zaobserwowano również w przypadku sukienek, których sprzedano o 150% więcej niż przed rokiem oraz robotów kuchennych (+45%).

Towary najczęściej kupowane przez seniorów w sieci
Co ciekawe, osoby starsze chętnie kupują w sieci sprzęty, które wymagają dobrego rozeznania w szczegółowych parametrach technicznych. Zaraz po torebkach, w rankingu pojawiły się bowiem smartfony i telewizory. Na dalszych pozycjach wśród produktów najchętniej nabywanych przez seniorów on-line znalazły się suplementy diety oraz kotły grzewcze. W pierwszej dziesiątce pojawiły się także wspomniane już sukienki, lodówki, zegarki, samochody osobowe oraz pralki. Widać więc, że seniorzy decydują się na odważne zakupy, chętnie zamawiając przez internet sprzęty wielkogabarytowe. Dostrzegają sporą wygodę w wyszukiwaniu w sieci towarów, które mogą zostać dostarczone przez kuriera pod same drzwi.(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.