Klub Seniora w Bytomiu

Klub Seniora w Bytomiu

Temat seniorów na Śląsku często schodził na dalszy plan, dopóki nie został otwarty Klub Seniora w Bytomiu. Rozpoczął swoją oficjalną działalność w 2016 roku.

Realizacja społecznych potrzeb

Powstanie klubu warunkowała przede wszystkim statystyka wieku mieszkańców Bytomia, gdzie na 171 tysięcy mieszkańców, aż 21% to osoby będące w wieku 60 i 65 plus. Bytom, jako miasto powiatowe, niestety nie posiada zbyt wielu obiektów rozrywkowych, w których emeryci mogliby spędzać swój wolny czas. Należało zatem stworzyć takie miejsce, gdzie każdy senior będzie miał okazję do rozmowy z rówieśnikami, a także do realizacji swoich pasji czy możliwości zwiedzania Polski i zagranicy w ramach wycieczek, organizowanych z ramienia klubu. Ponadto seniorzy mogą tu zabrać głos  w sprawach dotyczących emerytów w Bytomiu.

Klub Seniora w Bytomiu dąży w swoich działaniach do zwiększenia integracji seniorów na gruncie społecznym oraz pomocy w ich codziennej aktywizacji.

Klub usytuowany jest  przy ulicy Powstańców Warszawskich 15, jest to ścisłe centrum Bytomia. Mieści się w budynku, który został na te cele specjalnie zaadaptowany, gdyż musiał uwzględniać również osoby niepełnosprawne i posiadające trudności w swobodnym poruszaniu się. Głównym inicjatorem powstania Klubu Seniorów był bytomski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Osobą, która była autorem pomysłu na lokalizację klubu był sam przewodniczący Związku w Bytomiu, Pan Jerzy Janiak. Warto wspomnieć o fakcie, iż sam obiekt, tuz przed oddaniem go na siedzibę Klubu, musiał zostać poddany gruntownemu odświeżeniu. Te działania, z wielkim zaangażowaniem wykonywali nieodpłatnie sami członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na uroczyste otwarcie klubu przybyły władze miasta, w tym Prezydent Bytomia – Pan Damian Bartyla, reprezentanci władz miejskich oraz członkowie związku emerytów.

Dzisiaj Klub Seniora w Bytomiu, to prężnie działająca placówka, w której spotykają się starsi mieszkańcy tego miasta i dzięki której mogą realizować swoje pasje. Aktywność starszego pokolenia to bardzo istotna kwestia, dlatego funkcjonowanie tego typu miejsc w całym kraju ma niebagatelne znacznie.

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *