Konkurs “Seniorzy w akcji” – zgłoszenia do 18 marca

Konkurs Seniorzy w akcji – zgłoszenia do 18 marca

Już tylko do 18 marca seniorzy mogą zgłaszać się do nowej edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. To projekt dla wszystkich tych osób po 60. roku życia, które chciałyby podzielić się swoimi pomysłami, zmieniając najbliższe otoczenie. Najbardziej interesujące propozycje będą wspierane dotacjami, które pozwolą wcielić wizje w realne życie. Rozpatrywane będą zgłoszenia zawierające unikalne propozycje takich przedsięwzięć lokalnych, które mogłyby sprzyjać aktywizacji najstarszej grupy wiekowej oraz nawiązaniu dialogu z młodszymi pokoleniami. Organizatorzy przyznają, że największe szanse na dotacje mają te pomysły, które dają nadzieje na długotrwałe efekty.

Seniorzy, którzy zdecydują się na udział w konkursie, powinni liczyć się z późniejszym zaangażowaniem w sieć Animatorów 60+. Organizatorzy chcą w ten sposób korzystać z doświadczenia obecnych uczestników, by motywować do działania kolejne osoby. Zakładają przy tym, że najlepszą zachętą do uczestnictwa w życiu społecznym będą pozytywne doświadczenia tych, którzy już się na to odważyli. Zachętą ma być również prosta i przyjazna formuła konkursu. Seniorzy chętni do realnych działań otrzymują wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne. Prowadzone są ciekawe warsztaty i wizyty studyjne. Dodatkowo można liczyć na pomoc ze strony wykwalifikowanych trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Zasady konkursu „Seniorzy w akcji”
Konkurs kierowany jest zarówno do samych seniorów w wieku 60+, jak i do par międzypokoleniowych, które mogą tworzyć osoby 60+ wraz z dowolną osobą pełnoletnią, ale młodszą o minimum 25 lat od seniora. Zgłaszający się muszą współpracować z organizacją pozarządową lub instytucją, która będzie podmiotem aplikującym o dotację. Tę rolę może pełnić instytucja kulturalna, fundacja, uniwersytet III wieku itp.

Fundusze, którymi dysponują organizatorzy, zostaną rozdzielone na ok. 18-22 dotacje dla laureatów. Oznacza to, że jedna dotacja będzie miała wysokość ok. 8-15 tysięcy złotych.

Zgłoszenie do konkursu może nastąpić wyłącznie poprzez wypełnienie listu intencyjnego na oficjalnej stronie konkursu „Seniorzy w akcji”. Termin zgłoszeń upływa 18 marca 2019r.

Organizatorzy konkursu „Seniorzy w akcji”
Konkurs „Seniorzy w akcji” jest organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, a finansowany ze środków zapewnianych przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Wśród wielu płaszczyzn, na których działa Fundacja Wolność, ważnym elementem jest tematyka senioralna. Podejmowane i finansowane są działania mające na celu współpracę międzypokoleniową, aktywizację osób starszych oraz zachęcanie ich do wolontariatu i udziału w szeroko pojętym życiu społecznym. Jednym z działań jest też konkurs „Seniorzy w akcji”, mający wesprzeć kreatywne osoby po 60. roku życia, które mają pomysły na ciekawe projekty społeczne, ale nie są w stanie samodzielnie ich zrealizować. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych również ma już na swoim koncie działania kierowane do starszej grupy obywateli. Jednostka współpracuje z uniwersytetami III wieku, organizuje warsztaty dla ich uczestników. Prowadzi również program „Generator Innowacji Sieci Wsparcia”, który ma poprawiać jakość życia polskich seniorów i ich opiekunów.(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *