Miłość nie zna wieku, ciało niestety tak – ziołowe wsparcie sprawności seksualnej

Miłość nie zna wieku, ciało niestety tak – ziołowe wsparcie sprawności seksualnej

Każdy na miłość zasługuje, każdy chce kochać i być kochanym. Nie ma górnej granicy wieku, która zakazywałaby seniorowi miłości i bliskości z drugą osobą. Nie bez powodu jednak znane jest powiedzenie ,,młody duchem”. Gdy chęci mamy wiele, a sprawności seksualnej trochę mniej, warto wesprzeć się naturalnymi metodami w postaci wciąż niedocenianych ziół.

Problemy z prostatą

Jednym z najczęstszych powodów zaprzestania bliskości przez mężczyzn jest przerost prostaty. Często starsi panowie z poczucia wstydu zbyt późno udają się po pomoc do lekarza. Nie jest to jednak powód do zawstydzenia, gdyż dolegliwość ta dotyczy ponad połowy mężczyzn po 50. roku życia. Po konsultacji z lekarzem warto wprowadzić do codziennej diety warzywa, owoce i zioła łagodzące dolegliwości związane z przerostem prostaty.

Kiedy zachować ostrożność stosując zioła na męskie problemy?

Żadnego zioła wspierającego prostatę nie można stosować na własną rękę. Choć mogłoby się wydawać, że zioła nie mają tak silnego działania jak gotowe preparaty, w rzeczywistości mogą wchodzić w interakcję z innymi przyjmowanymi lekami i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Ponadto mogą istnieć przeciwwskazania do stosowania w przypadku niektórych chorób, np. cukrzycy, nadciśnieniu, depresji, bólów głowy.

Niezwykle ważne jest postawienie diagnozy przez lekarza. Objawy przerostu prostaty mogą w rzeczywistości świadczyć o raku tego narządu, dlatego wszelkie nieprawidłowości powinny być skonsultowane z lekarzem, który dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Do naturalnych roślin zalecanych przy przeroście prostaty należą:

– Czerwone warzywa i owoce (pomidory, arbuzy, grejpfruty). Zawierają barwnik o nazwie likopen, który zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty, wspomaga serce i naczynia krwionośne.
– Żeń-szeń właściwy (Panax ginseng) – usprawnia pracę umysłu, wzmacnia organizm i poprawia nastrój dzięki podniesieniu aktywności fizycznej. Żeń-szeń usprawnia krążenie i zwiększa napływ krwi do prącia, co jest szczególne istotne w zaburzeniach erekcji.
– Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) – poprawia krążenie, co ułatwia erekcję i wpływa korzystnie na męską sprawność seksualną.
– Korzeń pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica) – wspomaga dolegliwości związane z łagodnym rozrostem prostaty, takie jak niepełne oddawanie moczu.
– Palma sabalowa (Serenoa repens) – wyciąg jest częstym składnikiem preparatów podnoszących męską sprawność.« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *