Szukaj

Naucz seniora, jak korzystać z internetu!

Naucz seniora, jak korzystać z internetu!

W obecnych czasach coraz większa liczba seniorów zaprzyjaźnia się z komputerem i internetem. Dlaczego warto wprowadzić osobę starszą w świat internetu? Niesie to ze sobą wiele korzyści, a osoby w podeszłym wieku otwiera na coś nowego. Coraz więcej seniorów posiada portale społecznościowe, prowadzi własne blogi czy opłaca rachunki przez konta internetowe. Wciąż jednak istnieje duża grupa osób, które nie są obeznane z tematem komputerów i internetu i jest to dla nich zupełna „czarna magia”. Boją się nowoczesności i nie chcą za nią nadążać. Warto przedstawić osobom starszym, jakie korzyści płyną z umiejętności korzystania z internetu i komputera. Uważają, że całe życie przeżyli bez korzystania z nowinek technicznych i ich nie potrzebują.

Senior i internet – jakie korzyści z tego płynął?

Przede wszystkim dzięki umiejętności obsługiwania komputera i internetu senior może mieć zdecydowanie ciekawsze życie społeczne. Posiadanie kont społecznościowych może ułatwić nawiązanie kontaktu z osobami sprzed lat, z którymi z różnych względów kontakt się urwał, ale także daje szansę na poznanie nowych osób. Bardziej urozmaicone życie społeczne wpływa pozytywnie na zwiększenie samopoczucia i sprawności umysłowej. Dzięki takiej umiejętności nawet osoby, którym czasem doskwiera samotność, będą mogły poczuć się potrzebne dzięki kontaktowi z ludźmi. Budowanie relacji z innymi i zawieranie przyjaźni jest ważne na każdym etapie życia niezależnie od wieku.

Internet jest także doskonałym źródłem informacji. Dzięki korzystaniu z niego senior nie musi z zegarkiem w ręku czekać na informacje czy wiadomości. Może spokojnie udać się na spotkanie czy oddać się swojemu hobby, a bieżące informacje może śledzić w internecie. Szeroka baza danych pozwala także na rozwijanie swoich zainteresowań. W internecie senior może także sprawdzić, co ciekawego dzieje się w jego okolicy lub co się wydarzy. Może sprawdzić repertuar kina czy teatru, a także jakie będą organizowane wydarzenia dla seniorów. Dzięki temu, że na bieżąco kontroluje informacje, może uczestniczyć aktywnie w życiu codziennym i brać udział w różnych wydarzeniach. Seniorzy bardzo często wyszukują w internecie także informacji dotyczących stanu zdrowia. Tu jednak należy uważać, ponieważ wiele informacji jest nieprawdziwych, dlatego warto korzystać tylko z zaufanych stron.