Piękne zęby w podeszłym wieku

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę przykuwa się do wyglądu. Powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” było i jest ciągle aktualne i pomimo że człowieka należy dobrze poznać zanim się go oceni, to i tak każdy z nas patrzy na wygląd. To co ładne, zadbane i estetyczne, jest milsze dla oka. Bardzo dużą uwagę przykłada się do uzębienia. Białe, zdrowe i proste zęby nie są już zarezerwowane tylko dla osób młodych i zdrowych. Seniorzy dzięki bardzo rozwiniętej stomatologii mogą cieszyć się pięknym uśmiechem. Koniec z zakrywaniem ust dłonią, zęby mogą być Twoją wizytówką!

Po pierwsze – odpowiednia pielęgnacja

Może wydawać się to błahe, ale to właśnie prawidłowa higiena jamy ustnej jest pierwszym krokiem do tego, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem. Osoby w starszym wieku powinny wybierać pasty dostosowane do indywidualnych potrzeb, a dodatkowo raz w roku należy wybrać się do dentysty na profesjonalne czyszczenie uzębienia, które najczęściej składa się ze skalingu oraz piaskowania. Zdrowe dziąsła i zdrowe zęby to podstawa pielęgnacji jamy ustnej.

Koronki, mosty, implanty, protezy

Niestety, wraz z wiekiem nie da się uniknąć problemów z uzębieniem. Osoby starsze zaczynają skarżyć się na utratę zębów, ból dziąseł, a co za tym idzie – zaczynają martwić się o swój wygląd. Stomatologia, zarówno osobom starszym, jak i młodszym, oferuje cały szereg zabiegów, które pozwolą na uzupełnienie uzębienia i w dalszym ciągu cieszenie się zdrowym uśmiechem. Jeśli w uzębieniu występują braki, dentysta może zaproponować most porcelanowy. Jest to popularna metoda, która polega na oszlifowaniu dwóch zębów po lewej i po prawej stronie i wykonaniu porcelanowego uzupełnienia brakującego zęba. Alternatywą dla mostów są koronki lub implanty. Wszystko zależy od stanu uzębienia, funduszu, jakim dysponuje senior, oraz od indywidualnych preferencji.

Wśród osób starszych wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się protezy. Ci, którzy mają ograniczone fundusze i zbyt duże braki w uzębieniu, mogą postawić na protezy ruchome. Dzisiejsze protezy różnią się od tych, które były wykonywane i zakładane kilkadziesiąt lat temu. Dziś senior może czuć się w protezie komfortowo, ponieważ można wybrać te wykonane z elastycznego tworzywa, a klamry łączące w cielistym kolorze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.