Szukaj

Przepis na ziołową mgiełkę zapachową do domu

Przepis na ziołową mgiełkę zapachową do domu

W ostatnich czasach w naszych domach i mieszkaniach górują zapachy środków odkażających. Te do przyjemnych jednak nie należą. Mamy doskonały sposób, który zamaskuje nieprzyjemną woń w pomieszczeniach. Poznaj przepis na prostą, ale jakże aromatyczną mgiełkę odświeżającą do domu!

 

Zalety naturalnego odświeżacza powietrza

Odświeżacze do powietrza działają na kilka sposobów. Niektóre neutralizują przykre zapachy, inne tylko je maskują. Dostępne są w różnych formach – elektryczne, do spalania, czy jako spray. Również pod względem dostępnych zapachów mamy spory wybór. Niestety ich wspólną wadą jest szkodliwość dla środowiska, ponieważ najczęściej zawierają dużą ilość chemicznych dodatków.

Jeśli zależy Ci na szybkim, a jednocześnie zdrowym odświeżeniu powietrza, wypróbuj naturalną mgiełkę, którą zrobisz samodzielnie. Zyskasz nie tylko piękny aromat w pomieszczeniu, ale także pewność, że nie szkodzisz sobie i środowisku.

 

Ekologiczny odświeżacz – to Ci się przyda

Decydując się na naturalne odświeżacze możemy postawić na neutralizację przykrych zapachów lub jednocześnie wnieść do pomieszczenia nutkę ziołowych i kwiatowych aromatów. W każdym jednak przypadku niezbędne składniki znajdziemy we własnej kuchni lub w sklepie zielarskim.

Do przygotowania domowego odświeżacza przyda się przede wszystkim czysta woda i atomizer. Może to być zwykły spryskiwacz, który wykorzystujemy do opryskiwania kwiatów. Pamiętajmy jedynie, by był dokładnie oczyszczony z ewentualnych odżywek do kwiatów, czy środków czystości.

Działanie oczyszczające powietrze wykazują niektóre produkty, które używamy w kuchni. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Wystarczy, że 2-3 łyżeczki sody rozpuścimy w 500 ml wody. Dokładnie wymieszanym roztworem spryskujemy powierzchnie, co doskonale neutralizuje nieprzyjemne zapachy i odświeża powietrze.

 

Z jakich składników można zrobić mgiełkę zapachową?

Poza eliminacją przykrych zapachów możemy samodzielnie przygotować mgiełkę zapachową. Dzięki temu nie tylko odświeżymy powietrze, ale także poprawimy sobie humor, ponieważ to właśnie zmysł węchu odpowiedzialny jest za nasze miłe skojarzenia. Wystarczy, bo do uprzednio przygotowanego odświeżacza z sody oczyszczonej dodać naturalny aromat.

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu naturalnej kwiatowej woni, wystarczy, że wykorzystasz klika kropli olejku aromatycznego. Doskonale sprawdzi się m.in.:

  • olejek lawendowy,
  • olejek różany,
  • olejek jaśminowy,
  • olejek pomarańczowy,
  • olejek waniliowy,
  • olejek miętowy,
  • olejek herbaciany.