Rekreacja na świeżym powietrzu

Rekreacja na świezym powietrzu

W wielu miejscach pojawiają się siłownie pod chmurką i rekreacja na świeżym powietrzu staje się udziałem wszystkich mieszkańców. Siłownie plenerowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i młodszych mieszkańców dużych miast.

To doskonała alternatywa dla drogich klubów fitness – wszak nie każdy chce wydawać gigantyczne pieniądze za kilka godzin ćwiczeń w tygodniu. Siłownie na świeżym powietrzu są zazwyczaj ulokowane w parkach lub miejskich skwerach.

Bez względu na to czy kiedykolwiek miałeś do czynienia ze sprzętami do ćwiczeń, czy też nie, nie będziesz miał problemu z obsługą poszczególnych urządzeń w siłowni plenerowej. Na każdym urządzeniu znajdują się instrukcje opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu, dzięki czemu nawet seniorzy, nierozeznani w nowoczesnych metodach ćwiczeń, mogą zażyć aktywności na świeżym powietrzu.

Rekreacja na świeżym powietrzu to możliwość jaką dają siłownie pod chmurką

Wśród przykładowych urządzeń dostępnych na tego typu siłowni  znajdziemy m.in.

  • orbitrek – dedykowany osobom, które chcą wyćwiczyć i rozruszać biodra, barki, ramiona oraz nogi,
  • biegacz – do wzmocnienia mięśni i stawów nóg. Idealny sposób na poprawę zmysłu równowagi ciała,
  • twister – polecany seniorom, którzy chcą poprawić koordynację ruchową i zaktywizować stawy biodrowe,
  • wyciąg górny – do budowania i wzmacniania mięśni barków, ramion i górnych partii pleców.

Oczywiście to tylko kilka sprzętów, które możemy znaleźć w wielkomiejskich siłowniach plenerowych.

Najwięcej punktów rekreacyjnych znajduje się w stolicy – obecnie jest ich ponad setka, a ich liczba stale rośnie. Osoby starsze nie mogą już zatem wymigiwać się od aktywności, tłumacząc swoją bierność brakiem finansów. Siłownie zewnętrzne mają o wiele więcej zalet niż normalne punkty fitness. Nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu sprzyja układowi krążenia i pobudza układ odpornościowy do działania.

Siłownie skonstruowane są w taki sposób, aby każda osoba znalazła coś dla siebie. Nawet seniorzy, którzy nie mogą wykonywać skomplikowanych ćwiczeń, mają możliwość zaktywizowania konkretnych partii ciała. Nogi, ręce, brzuch czy plecy – sprzęty, inspirowane urządzeniami z tradycyjnych siłowni, działają cuda.

Warto skorzystać z dobrej pogody i wybrać się kilka razy w tygodniu na siłownię pod chmurką.

 

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *