Rozrywka dla osób w podeszłym wieku

Możliwe, że zamierzasz zaproponować seniorowi przyjemne spędzenie wolnego czasu. Wszyscy mamy różne gusta, dlatego trudno wyobrazić sobie opracowanie pełnej listy idealnych prezentów dla osób starszych. Tym niemniej pokażemy kilka  pomysłów, które można zaproponować starszym krewnym.

Wycieczki dla seniorów

Osoby w podeszłym wieku stanowią prawie jedną piątą rynku turystycznego. Osoby starsze są nawet zachęcane do podróżowania, ponieważ pobudzają pamięć i pomagają poznawać nowych ludzi. Na rynku działa wiele biur podróży, które ofertę kierują do emerytów, z szerokim zakresem zajęć, w celu zaspokojenia różnorodnych gustów: sportu, rekreacji, odkrywania, imprez kulturalnych … Niektóre firmy proponują bony podróżne dla bliskich, To bardzo ciekawa propozycja prezentu, gdyż senior może wybrać dla siebie wycieczkę zgodną z swoimi gustami i preferencjami.

Zestawy słuchawkowe i wzmacniacze dźwięku

Dla tych, którzy wolą zostać w domu i oglądać telewizję proponujemy zestaw słuchawkowy ze wzmacniaczem. Dzięki tym urządzeniom osoba starsza może oglądać telewizję na odpowiednim poziomie głośności, a jednocześnie jest w stanie śledzić rozmowę, tak jak w sali koncertowej i nie  przeszkadzać innym.

Czytnik e-książek i audiobooków

Dla wszystkich, którzy szukają technologii, dobrym rozwiązaniem będzie czytnik książek elektronicznych. W przeciwieństwie do ekranu komputera urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby nie męczyć wzroku czytelnika. Co więcej, jest to mobilny gadżet, więc bardzo praktyczne jest noszenie go i posiadanie własnej biblioteki w każdej chwili. Dostępne są również dodatkowe funkcje, takie jak dostosowywanie czcionek rozmiaru.

Dla osób z wadami wzroku istnieje inna opcja: książki audio, czyli audiobooki. Korzystanie z nich jest jeszcze prostsze, gdyż wystarczy np. włożyć płytę CD dom odtwarzacza lub komputera i słuchać.

Gry wideo

A co z grami wideo? Pomysł może wydawać się zabawny, jednak seniorzy zaczynają interesować tą formą spędzania czasu. Mimo że nie wybierają tych samych pozycji, co ich dzieci, a nawet wnuki, to interesują się grami, które pozwalają ćwiczyć pamięć, zdolności kojarzenia i umiejętności obserwacyjne.

Dostępne są bardzo zaawansowane rozwiązania, które nawet nie zmuszają do używania żadnych interface. Gracz może posługiwać się gestami a nawet wydawać dyspozycje słownie.

Grę bez kontrolerów i joysticków daje możliwość wykonywania bardziej złożonych aktywności fizycznych. Co interesujące, takie rozwiązania wykorzystywane współcześnie w teleopiece a nawet telemedycynie.

Ważna informacja dla miłośników rocka, w lipcu koncertuje w Polsce The Rolling Stones. Nie zapominajcie, że średni wiek zespołu jest na poziomie 70 lat!(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *