Szukaj

„Senior Znaczy Szacunek – Miasteczko Seniora” 1 pażdziernika w Kędzierzynie-Koźlu

201809_KIGS_plakat-Kedzierzyn-Kozle

Czy masz zdrowe serce? Jak pielęgnować cerę? Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu? Już 1 października, znajdziesz odpowiedzi m.in. na te pytania. Odwiedź atrakcje przygotowane dla Seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Skorzystaj z programu ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Tauron, Fundacja Ziko dla Zdrowia oraz instytucje miejskie z Kędzierzyna-Koźla  – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna – zapraszają do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych atrakcjach. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

1 października w Kędzierzynie-Koźlu będzie wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się jak zdrowo żyć, czy jak nie dać się oszukać.

Agenda: 

Miasteczko Seniora  – godz. 10.00-14.00 – Hala Śródmieście, Aleja Jana Pawła II 29

Specjalistyczny bus z konsultacjami – spirometria i analiza wieku serca – będzie ustawiony przed halą.

Godz. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie wydarzenia – przedstawiciel Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz przedstawiciel KIGS

Godz. 10.20 – występ dzieci z klas I-III

Godz. 10.40 –  występ ŚDS „Promyczek”

Godz. 11.00 – występy taneczne: zespół „Kwiatki Magnolii” z DDP nr 2 „Magnolia”, zespół „Słowianki” z DDP nr 3 „Radość”, formacja taneczna „Single” z DDP nr 5 „Nasz Dom”

Godz. 10.30 –  12.00 – prezentacja pierwszej pomocy, G.Radka

Godz. 12.00-13.00 – spotkanie z Moniką Juraszek, autorką książki „Sekrety zdrowego i pięknego umysłu”

Wybrane atrakcje/aktywności przygotowane na stoiskach:

 • konsultacje przygotowane przez Fundację Ziko dla Zdrowia, m.in. pomiar ciśnienia, porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne
 • porady związane z bezpieczeństwem konsumenckim przygotowane przez Tauron, m.in. jak nie dać się oszukać, czy jak wypowiedzieć złą umowę
 • badania/konsultacje/porady – konsultacje urologiczne z badaniem USG (Klinika NOVA), badanie słuchu, badanie skóry głowy, technologie redukcji bólu, podolog
 • możliwość wyrobienia Kart Senior
 • warsztaty plastyczne
  • prezentacja instytucji działających dla seniorów
  • mobilna biblioteka przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną – możliwość zapisu i otrzymania bezpłatnej karty bibliotecznej oraz kiermasz książek za 1 zł
  • porady biura podatkowego
  • wystawcy – sprzęt ortopedyczny, salon optyczny, sklep rowerowy, Pensjonat Seniora w Zakrzowie
  • wystawa prac sekcji malarskiej Stowarzyszenia UTW w Kędzierzynie-Koźlu

  Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej w maju 2018 roku rozpoczął II edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”. Od maja w wybranych miastach w Polsce pojawiają się miasteczka seniora.

  Partnerem głównym jesiennej edycji kampanii jest Tauron, partnerem strategicznym Fundacja Ziko dla Zdrowia, a partnerem OK Senior. Partnerzy w Kędzierzynie Koźlu:  – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat honorowy – Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Patron medialny – Nasz Senior.

  Szczegóły na: www.seniorznaczyszacunek.pl