Świnoujście to raj dla seniorów

Świnoujście to raj dla seniorów

Ostatnio media donoszą, że Świnoujście to raj dla seniorów.

Jeśli nie wierzycie Państwo, że raj na ziemi istnieje, to warto zamieszkać w Świnoujściu. To miasto nie tylko urokliwe i niezwykle atrakcyjne turystycznie, ale także posiadające jedną z najlepszych ofert skierowanych dla swoich seniorów. To miejsce  corocznie odwiedzają tysiące spragnionych relaksu turystów. W Świnoujściu można nie tylko wypocząć, ale warto zamieszkać, szczególnie, gdy ma się skończone 65 lat.

Miasto dzięki doskonałej polityce w zakresie zysków płynących z turystki oraz gazownictwa i branży morskiej mogło poszczycić się rekordową sumą w budżecie. Te 480 milionów złotych zostanie bardzo dobrze spożytkowane. Przewidziano bowiem pomoc dla seniorów, o których tak często się zapomina. Pomoc ta będzie cykliczna i co ważne, aż w kilku wersjach. Pierwsza propozycja obejmuje przyznawanie począwszy od roku 2018 bonusów na leczenie dla osób starszych. Kwota wynosi aż 300 złotych i jest przeznaczona dla każdego mieszkańca, który rocznikowo skończył 65 lat.

Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu finansami przez władze miasta Świnoujście to raj dla seniorów

Taki bonus to glejt, którym możemy zapłacić lekarzowi, bądź masażyście. Nie ma wymogów formalnych dotyczących wyboru danej placówki medycznej czy fizykoterapeutycznej. Senior sam podejmuje decyzje, gdzie i u kogo chce się leczyć i komu zapłaci swym bonusem. Brak uwarunkowań co do placówki oraz dodatkowy zastrzyk finansowy stanowią bardzo dobre rozwiązanie, które odciąży NFZ i spowoduje, że seniorzy, nie będą już latami czekać na wizytę u konkretnego specjalisty.

Bonus dla każdego seniora oznacza także możliwość natychmiastowej konsultacji u obleganych specjalistów- neurologów, kardiologów czy okulistów. Dzięki zapomodze emeryci będą w stanie uczęszczać także na zabiegi rehabilitacyjne, z których dotąd rezygnowali, obawiając się zbyt wielkich kosztów.

Zaletą bonusu jest także to, że można nim zapłacić zamawiając wizytę prywatną w domu lub korzystając z usług prywatnego masażysty.

Nie pozostaje nic innego, jak złożyć wyrazy wielkiego uznania dla tak dobrej decyzji władz miasta. Oby więcej takich inicjatyw w całym naszym kraju!

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *