System teleopieki dla seniora

opiekun i seniorSystem teleopieki dla senioraWskaźniki demograficzne, które opisują długość życia społeczeństwa, mówią jednoznacznie o systematycznym wzroście średniego wieku obywateli w państwach rozwiniętych. Dotyczy to także Polski.  Wg danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że obecnie w Polsce mieszka niemal 6 mln. Polek i Polaków w wieku od 65+.

Nie każdy na starość może cieszyć się dobrym zdrowiem. Kiedy problem ten dotyczy osób bliskich jedną z myśli jest skorzystanie z domu opieki. Niestety, obok wysokich kosztów, bardzo często taka przeprowadzka związana jest z traumatycznym przeżyciem.

W naszym kraju działa obecnie ponad 200 samorządowych oraz prywatnych, całodobowych domów opieki, gdzie przebywa około 80.000 osób.

System teleopieki dla seniora

Rozwój nowoczesnych technologii wpływa w pozytywny sposób na wzrost możliwości współczesnych systemów opieki społecznej i medycyny. Na rynku są urządzenia medyczne np. monitor holterowski EKG, który gromadzi dane a kardiolog w trybie on-line nadzoruje cały proces diagnostyczny.

Krytycznym jest, aby udzielenie pomocy nastąpiło w bardzo krótkim czasie. Dla osób, które doznały np. udaru lub wylewu, decydujące są często minuty, aby zapobiec poważnym powikłaniom.

seniorZ punktu widzenia państwa niezmiernie ważnym argumentem jest możliwość znacznego obniżenia kosztów hospitalizacji oraz rehabilitacji. Dzięki szybkiej reakcji na sytuacje krytyczne rozległość urazów zostanie ograniczona. W efekcie przełoży się to na mniejsze oczekiwania w zakresie wsparcia medycznego


Alternatywą przeprowadzki do obcego miejsca jest opieka domowa
, co jest rozwiązaniem komfortowym dla osoby starszej. Przebywa ona w swoim własnym domu i jest otoczona bliskimi, co pozytywnie wpływa na jej stan zdrowia.

Uzupełnienie klasycznego modelu opieki domowej o system monitorowania zachowań seniora połączony z sygnalizacją SOS w większości sytuacji rozwiązuje skutecznie wymaganie natychmiastowego reagowania na sytuacje krytyczne. Osoba starsza nadal przebywa w domu i jest pod opieką, a jednocześnie możliwa jest szybka reakcja w trudnych sytuacjach.

Opiekun wspierający seniora w jego własnym domu, to optymalne rozwiązanie. Uzupełnienie o system monitorowania zachowań i sygnalizacji SOS gwarantuje poczucie wysokiego bezpieczeństwa dla seniora, opiekuna oraz rodziny.

Katalog systemu teleopieka Nasz Senior Kliknij na grafikę – otworzysz katalog ze szczegółami

[wysija_form id=”2″]