Tych substancji potrzebują Twoje włosy!

Piękne i gęste włosy to dla wielu bardzo ważny aspekt urody. Dbałość o włosy to jednak nie tylko stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek. Aby móc cieszyć się nienaganną fryzurą koniecznie musimy dbać o odpowiedni poziom substancji, które warunkują zachowanie zdrowych włosów, skóry i paznokci. Sprawdź, które z nich są najważniejsze!

 

Lista substancji najważniejszych dla włosów

Żaden zewnętrzny preparat wzmacniający włosy, przyśpieszający ich porost, czy dbający o kondycję skóry głowy nie wystarczy do uzyskania pięknej fryzury, jeśli nie zadbamy o ich dogłębne odżywienie. Osoby, którym zależy na zdrowych włosach, powinny zadbać o dietę zwracając uwagę przede wszystkim na składniki, takie jak:

  • Biotyna (witamina B7, witamina H) – jest niezbędna dla prawidłowego porostu włosów, zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Wpływa także na kondycję skóry i paznokci. Jej niedobory mogą objawiać się suchością skóry i skłonnością do podrażnień.
  • Cynk – poza korzystnym wpływem na włosy, skórę i paznokcie cynk bierze także udział w regulacji gospodarki hormonalnej. Warunkuje także zachowanie odporności i funkcji układu rozrodczego. Bez niego nie byłby możliwy prawidłowy wzrost tkanek, a także ich regeneracja.
  • Krzemionka – jest odpowiedzialna za wzmocnienie zewnętrznej warstwy włosa. To m.in. dzięki krzemionce włosy zachowują elastyczność, nie kruszą się i nie łamią.
  • Witamina A – jest odpowiedzialna za zachowanie zdrowej skóry głowy, a tym samym zapewnia cebulkom włosów odpowiednie wsparcie. Zaburzenia związane ze skórę negatywnie wpływają na włosy, m.in. ze względu na utrudniony transport wartości odżywczych.
  • Żelazo – minerał ten odpowiedzialny jest m.in. za transport tlenu, co jest równoznaczne z zachowaniem prawidłowego krążenia w skórze głowy.
  • Białko – stanowi podstawowy budulec organizmu, zapewnia włosom wzmocnienie i przyśpiesza ich wzrost.
  • Kwasy omega-3 – są niezbędne substancje dla zdrowia całego organizmu. Zapewniają włosom nawilżenie i zabezpieczają je przed nadmiernym wysuszeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *