Uratowane życie – system opiekuńczo-ratunkowy SilverCRS w akcji

Dom Opieki Mecenat w Płocku jest jedną z instytucji, która wdrożyła system opiekuńczo-ratunkowy SilverCRS. Kierownikiem odpowiedzialnym za sprawne funkcjonowanie oraz dynamiczny rozwój placówki jest Pani Małgorzata Alabrudzińska. Jest to wyjątkowa menadżerka, który ma dar łączenia sprawnego zarządzania dużym zespołem pracowników oraz oddania i troski o swoich podopiecznych.

W dniu 27 marca 2018 r. w systemie SilverCRS zarejestrowano następujące zdarzenie.

Pani Irenka jest 81-letnią podopieczną korzystającą z pomocy Domu Opieki Mecenat w formie teleopieki.

Pani Irenka ma nadciśnienie tętnicze, mieszka sama i korzysta z urządzeń systemu SilverCRS, w tym z opaski medycznej SiDLY.

Opiekunką podopiecznej jest Pani Małgorzata M, która odwiedza ją dwa razy w tygodniu (poniedziałki i czwartki). Wg jej oceny Pani Irenka niezbyt chętnie korzysta z urządzeń systemu teleopieki. Zdarza się, że nie zawsze ma założony identyfikator osobisty lub opaskę medyczną.

We wspomnianym dniu (wtorek) przed godziną 6 Pani Małgorzata M. otrzymała SMS na swój telefon.

W treści wiadomości była informacja o wezwaniu SOS (opaska SiDLY) i kilka minut później alert o stanie alarmowym (moduł SI – monitorowania zachowań).

Opiekunka dzwoniła do Pani Irenki trzykrotnie, ale podopieczna nie odbierała.

Zadzwoniła zatem do syna pani Irenki i poinformowała, że coś niepokojącego dzieje się z mamą. Razem udali się do domu podopiecznej.

Pani Irenka leżała na podłodze przy łóżku. Szybko wezwali pogotowie.

Lekarz stwierdził podejrzenie udaru.

Obecnie pani Irenka jest w szpitalu. Jest przytomna, można z nią rozmawiać, ma niewielki niedowład prawej ręki.

System opiekuńczo-ratunkowy SilverCRS umożliwił sprawne i szybkie przekazanie informacji. Gdyby nie było takiej możliwości, to opiekunka odwiedziłaby podopieczną dopiero po dwóch dniach, we czwartek. Łatwo sobie wyobrazić jaki mógłby być scenariusz.

System teleopieki SilverCRS ma m.in. rozbudowany moduł raportowania, w którym łatwo uzyskać zestawienie szczegółowo prezentujące opisane wydarzenie.(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *