Szukaj

Usuwanie owłosienia z twarzy – jak radzić sobie z niechcianymi włoskami u kobiet?

Pojedyncze włoski na podbródku i nad górną linią wargi często wyrastają również na twarzy kobiet. Depilacja tej partii ciała należy do najtrudniejszych. Nietrudno o podrażnienia, dlatego usuwając włoski z twarzy warto wybrać najlepszą metodę. Zobacz, w jaki sposób szybko usunąć damski zarost!

Depilacja twarzy maszynką i trymerem – czy warto?

Sposobem na szybką i bezbolesną depilację twarzy są maszynki jednorazowe oraz trymery do twarzy. Zdecydowanie jednak nie warto decydować się na taki sposób usuwania włosków z twarzy. Za pomocą maszynki i trymera przycinamy jedynie łodygę włosa, przez co efekt jest bardzo krótkotrwały. Ponadto, maszynki mogą podrażniać delikatną twarz, przez co skóra staje się wysuszona, a nawet nierówna.

 

Usuwanie wąsika na dłużej – wosk, plastry i pęsetka

Decydując się na usunięcie włosów z twarzy wraz z cebulkami zapewniamy sobie gładką skórę nawet przez kilka tygodniu. Doskonale do usuwania wąsika sprawdzają się specjalne plasterki. Równie dobrym rozwiązaniem jest wosk, który nakładamy na wybrany przez nas fragment twarzy. Ta metoda wymaga jednak nieco większej precyzji w porównaniu do gotowych plastrów.

Pęseta natomiast sprawdza się raczej do wyrywania pojedynczych, grubszych włosków, np. z podbródka. Minusem takiej depilacji jest natomiast ból. Jednak po kilku zabiegach włosy zwykle stają się słabsze, a do ich usuwania można się szybko przyzwyczaić.  Warto pamiętać, by po każdej depilacji twarzy posmarować skórę balsamem nawilżającym.

 

Elektryczny depilator do twarzy

Elektryczny depilator do twarzy działa tak, jak depilator do pozostałych partii ciała, czyli wyrywa włoski wraz z cebulkami za pomocą kilku pęset poruszających się rotacyjnie. Depilatory do twarzy mają jednak niewielką nasadkę, dzięki czemu nadają się do depilacji niewielkich fragmentów. Zdecydowaną zaletą tego typu urządzeń jest znaczne skrócenie czasu depilacji, a tym samym zmniejszenie wiążącego się z nią bólu.

 

Trwała depilacja twarzy – laser

Trwałą depilacja twarzy kryje się pod słowem epilacja. Jest to usuwanie owłosienia za pomocą energii lasera. Zabiegi tego typu wykonuje się w gabinetach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej. Po wykonaniu kilku serii bezbolesnej epilacji możemy na zawsze zapomnieć o owłosieniu.

Alternatywą dla zabiegów w klinikach są depilatory laserowe do użytku domowego. Urządzenia tego typu wykorzystują energię IPL. Lasery takie pozwalają na pozbycie się włosków nawet na kilka miesięcy, jednak zabiegi trzeba powtarzać. Ze względu na bezpieczeństwo lasery dostępne w sklepach są słabsze od tych do profesjonalnego użytku. Bez wątpienia jednak okazują się jedną z najskuteczniejszych metod do samodzielnego usuwania włosów z twarzy.