Wakacyjne pamiątki, które nie zagracą domu

Wakacyjne pamiątki, które nie zagracą domu

Wiele starszych osób skarży się na brak miejsca w domu. Przedmioty zbierane na przestrzeni lat, pamiątki po ważnych wydarzeniach i rzeczy, do których po prostu ma się jakiś sentyment – to wszystko sprawia, że inwestycje w kolejne dobra wydają się niepotrzebne. Z wakacji jednak zawsze przywozi się pamiątki – żeby przedłużyć miłe chwile, zabrać ze sobą cząstkę tamtego miejsca, żeby nie zapomnieć. Ale co zrobić, aby pamiątki nie zagraciły domu, a sprawiały radość? Przede wszystkim, zrezygnować z kupowania tych przedmiotów, które jedynie stoją na półce i ładnie wyglądają. Bibeloty zajmują miejsce, zbierają kurz i do niczego nie służą. Jest za to wiele innych pomysłów na suweniry, które będą przydatne jeszcze długo po wakacjach.

Najlepszym wyborem wydają się funkcjonalne pamiątki, jednoznacznie kojarzące się z odwiedzonym miejscem, ale przydające się w codziennym użytku. Sprawdzą się nawet takie drobnostki, jak otwieracz do butelek z wygrawerowanym herbem miejscowości albo zestaw szklanek z nadrukiem nawiązującym do danego miejsca. Jest też wiele innych, pamiątkowych akcesoriów kuchennych ozdobionych motywem dotyczącym konkretnych miejsc.

Do tej samej grupy funkcjonalnych pamiątek zalicza się odzież. Wcale nie muszą to być koszulki czy czapki z wyszytą albo namalowaną nazwą miasta czy atrakcji turystycznej. Bardziej gustowne będą ubrania lub akcesoria stylistycznie nawiązujące do lokalnej tradycji. Przykładowo, koszulka z kurpiowskimi motywami lub torebka z haftami kaszubskimi będą pięknym, oryginalnym dodatkiem do codziennego stroju.

Równie przydatną, aczkolwiek nie tak długotrwałą pamiątką są regionalne przysmaki. O ile trudno jest zabrać ze sobą kołduny czy rybę z grilla, to już lokalne przetwory można spokojnie przechować, co najmniej do kolejnego sezonu. Nalewki, powidła, a z zagranicznych wojaży, także mało popularne w Polsce słodycze i przyprawy – wszystko to może przenieść nas na chwilę do miejsca, z którego zostały przywiezione.

Najcenniejszymi pamiątkami ze wszystkich wydarzeń zawsze są nasze wspomnienia. To dlatego chwytanie ulotnych momentów jest tak ważne! Na wakacjach warto robić wiele zdjęć, fotografując nie tylko siebie i bliskich, ale przede wszystkim, miejsca, które być może widzi się tylko raz w życiu. Zdjęcia przywiezione z urlopu można natomiast wykorzystać do stworzenia zachwycającego fotoalbumu. Możliwość samodzielnego zaprojektowania go on-line pozwala stworzyć swoisty reportaż z wakacji, w którym każde zdjęcie zostanie dokładnie podpisane, by nigdy nie zapomnieć o przeżytych chwilach. Taki album nie zajmie dużo miejsca w domu i spokojnie można włożyć go między ulubione książki, otwierając zawsze, gdy zatęskni się za odwiedzonymi miejscami.« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.