Zaloguj i pomagaj

Zaloguj i pomagaj

Inicjatywa pod nazwą zaloguj i pomagaj powstała z myślą o seniorach mieszkających w stolicy. Okres jesieni życia nie musi kojarzyć się z samotnością oraz brakiem kontaktów towarzyskich. Bywa, iż senior całe dni spędza przed telewizorem – zdarza się również, że latami nie ma z kim porozmawiać.

Innowacyjny projekt w Warszawie

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to inicjatywa miasta stołecznego Warszawy, która polega na stworzenie aktywnie działającej grupy, złożonej z ochotników- wolontariuszy. Ich zadaniem jest aktywizowanie seniorów do uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym. Działania te odbywają się poprzez najprostsze gesty- wyjście do kina, wspólny spacer czy pójcie na wernisaż do galerii sztuki.

Cele projektu zaloguj i pomagaj

Platforma ma za zadanie pomóc seniorom w powrocie do normalnego życia towarzyskiego, szczególnie tym, którzy cierpią na depresję lub doskwiera im samotność. Rodziny wielu seniorów przebywają na stałe za granicą, wnuki – czasem dorosłe – rozjechały się po Polsce. Dzięki pracy wolontariuszy starsze osoby mają szansę na odkrywanie uroków Warszawy. Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, wizyty w kinach, spotkania przy kawie dają im szansę nawiązywania nowych kontaktów towarzyskich.

Co projekt daje wolontariuszom?

Dzięki pomysłowi wolontariusze również mają okazję poznania ciekawych osób, które mogą podzielić się z nimi swoim bogactwem wspomnień i doświadczeniami. Takie kontakty mogą być podtrzymywane latami. Projekt ma szerokie spectrum działania. Dzięki niemu  wolontariusz ma szansę na ciekawe spędzenie popołudnia czy wieczoru, co jest alternatywą dla wizyt na portalach społecznościowych lub po prostu samotnego przebywania w domu.

Idealny kandydat na wolontariusza

Priorytetowym celem tej wspaniałej inicjatywy jest oczywiście pomoc dla seniorów. Dlatego też osoba deklarująca chęć zostania wolontariuszem powinna być człowiekiem odpowiedzialnym, empatycznym i cierpliwym, który widzi realną możliwość poświęcenia wolnego czasu na spotkania z osobami starszymi. Jeśli pragniesz dołączyć do tej wyjątkowej grupy ludzi – zaloguj się już dzisiaj –   https://zalogujpomagaj.um.warszawa.pl/o-projekcie

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *