Gdy zimą robi się ślisko

Gdy zimą jest ślisko

Wielu seniorów ma problem w wychodzeniem z domu, gdy zimą robi się ślisko. Bywa, iż gołoledź utrudnia im swobodne poruszanie się i przemieszanie.

Niestety spadki temperatur zdarzają się zimą bardzo często, a ich konsekwencje bywają tragiczne w skutkach – od zwichnięć do złamań kończyn włącznie. Jak sobie z tym radzić? Mamy na to proste rozwiązanie.

Rączki na buty

Nazwa raczki jest tutaj nieprzypadkowa. To łapki, które zakładamy na podeszwę obuwia zimowego. Samo założenie ich jest banalne i nie wymaga używania dodatkowych elementów. Raczki wykonane są z kawałka gumy, zaś od spodu  podbite ćwiekami, które uniemożliwiają ślizganie się po lodzie. Pełna rozmiarówka jest dostępna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Czy raczki pasują do każdego typu obuwia?

Rączki są idealnym wynalazkiem, który pomaga każdej osobie. Seniorzy i seniorki noszą w zimie kozaki, buty trekkingowi czy botki za kostkę. Struktura podeszwy także jest różna, od karbów, po bruzdy czy zagłębienia. Nie ma to znaczenia dla aplikacji raczek. One sprawdzają się przy każdym typie buta. Nawet tak specyficznym, jak wysoki obcas, bowiem wiele pań po 60-tce kocha buty na obcasie i nie rezygnuje z nich przez cały rok.

Gdy zimą robi się ślisko zainwestuj w raczki zakładane na buty

Rączki a komfort chodzenia

Zabezpieczenie w postaci rączek nie wpływa na jakość i komfort poruszania się. Można w nich chodzić przez cały dzień bez obawy o ból stóp itp. Raczki świetnie nadają się także na śliskie powierzchnie w supermarketach czy podłogi w urzędach, szczególnie te lakierowane. Tam śliskość nawierzchni jest także częstą przyczyną wypadków.

Cena produktu

Rączki nie kosztują dużo. Mniej profesjonalne są naprawdę tanie a trzeba pamiętać, że jest to bardzo ważna inwestycja, która daje poczucie bezpieczeństwa i zapobiega poważnym kontuzjom seniorów.

Przed nami częste zmiany temperatur i opady śniegu – zima jeszcze potrwa. Topniejący a potem zamarzający śnieg to poważnie niebezpieczeństwo. Warto więc kupić raczki, by móc spokojnie chodzić nie tylko zimą, ale również jesienią, gdy na ziemi leży mnóstwo śliskich, mokrych liści.

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *