Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

        W styczniu zawsze obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To szczególne święto, które nobilituje nasze kochane babcie i dziadków. Rola dziadków nie musi polegać wyłącznie na rozpieszczaniu swoich wnuków, ale wnosi w ich życie potencjał wielu wartości.

Pomocna dłoń

Gdy brakuje parę złotych na lizaka czy ulubiony ciuch a rodzice niezbyt chętnie dokładają do wyczerpanego już limitu naszego kieszonkowego, dziadkowie zawsze przychodzą ze wsparciem. U nich wnuki mają niewyczerpalny kredyt. Choć nie mają sami zbyt wiele – babcie i dziadkowie, często pomagają wnukom nawet w sfinansowaniu ich edukacji czy realizacji marzeń. To wielkie poświęcenie, za które należy im bardzo podziękować.

Wychowanie wnuków

Babcie i dziadkowie są najlepszymi nianiami na świcie. To oni chętnie i bez protestów zostają z pociechami, gdy rodzice muszą nagle wyjechać czy zostać dłużej w pracy. Opiekują się wnukami najlepiej, jak potrafią. Robią to zupełnie bezinteresownie, z miłości do swojej rodziny. Niania, nawet ta wykwalifikowana, nigdy nie zastąpi nam ciepła i dobroci naszych dziadków, którzy uwielbiają bawić się ze swymi wnukami i troskliwie dbają o ich bezpieczeństwo.

Tak dużo zawdzięczamy naszym dziadkom, że Dzień Babci i Dziadka powinien być całorocznym świętem!

Życiowa mądrość

Dziadkowie niosą w sobie potencjał wiedzy, tradycji i doświadczenia. Warto z niego skorzystać, gdyż jest to bezcenny skarb. Ich rady i wartości moralne oraz etyczne stanowią postawę do dalszej edukacji wnuków, które powinny czerpać z tego źródła pełnymi jak najwięcej. To dziadkowie uczą miłości do rodziny, ojczyzny, poszanowania tradycji czy szacunku do samego siebie oraz innych ludzi.

Na co dzień, zdarza nam się o nich zapominać, a przecież stanowią tak wielką wartość w naszym życiu. Bez nich nie byłoby nas. W dowód uznania i w związku z ich świętem,  składamy im wyrazy szczerego szacunku za ich ogromny trud i pracę włożoną w nasze wychowanie oraz za to, że zawsze trwali obok nas oddając nam całe swoje serce.

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *