III Spotkanie Seniorów w MRPiPS

III Spotkanie Seniorów w MRPiPS

27 września w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się III Spotkanie Seniorów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz 3. rocznicy rozpoczęcia programu „Senior+” politycy przyjęli osoby starsze aktywnie uczestniczące w zajęciach oferowanych przez placówki utworzone dzięki programowi. Na spotkaniu pojawiły się m.in. była premier, a obecna wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Obie reprezentantki polskiego rządu wyraziły nadzieję, co do efektywności działania założonych w 2015r. Dziennych Domów i Klubów „Senior+”. Elżbieta Rafalska podkreśliła, że rząd ma świadomość występujących u seniorów, silnych potrzeb samorealizacji. Zaznaczyła, że właśnie jesień życia jest czasem, w którym mamy mniej obowiązków i który można poświęcić na pasje, dlatego politycy chcieliby udostępniać osobom starszym jak najwięcej możliwości rozwoju. Obecny był również szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, który odczytał zgromadzonym list od premiera Mateusza Morawieckiego, przekazującego polskim seniorom życzenia zdrowia, satysfakcji i odczuwanego na co dzień szacunku.

Podczas spotkania przedstawiono dane dotyczące programu „Senior +”. Poinformowano, że od 2015r. przeznaczono na niego 150 mln złotych. Kolejnych 120 mln złotych wydano na program Aktywności Społecznej Osób Starszych. W trakcie briefingu prasowego pojawiły się też informacje o coraz większej liczbie placówek „Senior +” powstających w małych miejscowościach. Okazało się, że w ubiegłym roku niemal połowa z nich została otwarta w miejscowościach zamieszkałych przez mniej niż 3 tys. osób.

Poza częścią oficjalną, podczas wizyty seniorów w MRPiPS, odbyły się występy artystyczne, w których swoimi talentami pochwalili się sami zainteresowani. Interaktywny spektakl pt. „Z literaturą, poezją i pieśnią w 100-lecie Niepodległej Polski” zaprezentowali przedstawiciele seniorów z Nowego Sącza. Odbył się także recital pochodzącego z gm. Ojrzeń zespołu Pod Lipką oraz Babek z Bum-Bum Rurkami. Podczas spotkania osób starszych z politykami zaprezentowano również wystawę prac plastycznych przygotowanych przez seniorów uczęszczających do Domów i Klubów „Senior +”. Po zakończeniu wizyty uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Narodowe oraz Łazienki Królewskie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *