Jak przygotować dom na pojawienie się szczeniaka?

Niebawem w Twoim domu pojawi się szczeniak? Idealnie trafiłeś! W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przed przybyciem nowego, futrzanego mieszkańca.

Odpowiednio zabezpieczone mieszkanie

Nikt z nas nie wpuściłby dziecka do domu, który może być dla niego niebezpieczny. A przecież szczeniaki to psie dzieci! Są ciekawskie i chętnie poznają świat. W związku z tym, przed przybyciem pieska, należy odpowiednio przygotować mieszkanie. Powinniśmy zwrócić uwagę na kable i przewody elektryczne – pupile mogą próbować się nimi bawić. Kolejna rzecz to małe przedmioty np. ozdobne figurki – pies może zacząć je gryźć i przez przypadek połknąć lub się zadławić. Warto przyjrzeć się również roślinom, szczególnie tym stojącym na podłodze lub niskich meblach. Wiele roślin jest toksyczna dla zwierząt. Mały szczeniak nie wie, że nie powinien jeść kwiatów i zachęcony ich zapachem lub wyglądem może się zatruć.

Odpowiednie pożywienie

Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania powinniśmy zastanowić się czy mamy czym nakarmić pieska. Właściwe odżywianie jest bardzo ważne w prawidłowym rozwoju. Kupując pierwszą karmę warto zwrócić uwagę czy jest ona przeznaczona dla szczeniąt. Taka karma ma mniejsze krokiety i inne składniki odżywcze niż pokarm dla psów dorosłych. Jedzenie najlepiej podawać w masywnych i ciężkich miskach. Dzięki temu szczeniak ich nie przesunie i nie przewróci.

Własny kąt

Bardzo ważne jest, by psiak miał w domu własny kat, a w nim swoje legowisko. To miejsce przeznaczone tylko dla niego, takie w którym może czuć się bezpiecznie. Posłanie dla psa może mieć formę poduszki lub ,,kanapy”. Ważne, by było komfortowe i w odpowiednim rozmiarze.

Pluszaki i gryzaki

Psy, a szczególnie szczeniaki, uwielbiają zabawę. Aby nie traktowały jako zabawki naszych butów lub rękawiczek warto od początku pokazać mu czym może, a czym nie może się bawić. Dobrym pomysłem jest kupienie specjalnych gryzaków i przytulanek dla zwierząt w sklepie zoologicznym.

Czas na spacer

Obroża lub szelki oraz smycz to niezbędne wyposażenie podczas spaceru. Obroża lub szelki powinny być doskonale dopasowane do wymiarów ciała psa. Smycz może być zwykła lub automatycznie wciągana. Jeżeli od razu kupimy porządną smycz to posłuży nam ona przez dłuższy okres czasu.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *