Seniorzy biegną po zdrowie

Seniorzy biegną po zdrowie

Bieganie to sport, który cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko młodzi biegają, ale również seniorzy biegną po zdrowie. Korzyści zdrowotne wynikające z tego typu aktywności fizycznej są nieocenione, dlatego warto rozważyć rozpoczęcie przygody z bieganiem już od pierwszych dni wiosny.

Bieg po zdrowie

Naukowo uwodniono, że bieganie skutecznie obniża ryzyko przedwczesnej śmierci, wynikającej z chorób cywilizacyjnych oraz znacznie podnosi wydolność naszego organizmu. Jogging przyśpiesza nasz metabolizm i dotlenia narządy wewnętrzne. Gibkie ciało łatwiej znosi wszelkie urazy czy kontuzje. Poza tym podczas biegu wydzielają się endorfiny – hormon szczęścia, który porównywany jest stanu, jakie występuje po zjedzenia całej tabliczki czekolady! Biegający seniorzy odzyskują także wiarę w swoje możliwości, są bardziej aktywni społecznie i odważniejsi w kontaktach międzyludzkich.

Seniorzy biegną po zdrowie – wiosna już coraz bliżej, wiec warto pomyśleć o aktywności fizycznej.

Wielu seniorów, dzięki tego typu aktywności przekonuje się do idei biegania, nie tylko w formie rekreacyjnej, ale i tej nieco poważniejszej – biorą czynny udział w maratonach. Jest to przedsięwzięcie, które niewątpliwie wymaga poświęcenia czasu i energii, ale sprawia wielką frajdę oraz daje bardzo dużo satysfakcji, niezależnie od tego, które miejsce na podium nam akurat przypadnie. Według statystyk udział w maratonach osób po 60 – tym roku życia wzrasta. Bieganie cieszy się coraz większą popularnością wśród seniorów, którzy nie pojawiają się tam, aby bić rekordy, ale dla samych siebie. Pragną się sprawdzić i udowodnić sobie, że sprostają temu wyzwaniu.

Samotności powiedz – NIE!

Bieganie to także przebywanie w pewnej grupie osób, które podzielają naszą pasją. To także możliwość poznania nowych ludzi, dzięki czemu senior nie czuje się osamotniony i powiększa swoje dotychczasowe grono znajomych.

Bieganie może być alternatywą dla seniorów, którzy poszukują nowych wyzwań oraz możliwości samorealizacji, a jednocześnie pragną poprawić swój stan zdrowia i wzmocnić kondycję fizyczną.

 

 

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *