Serum do cery dojrzałej – jak stosować ten kosmetyk?

Serum to kosmetyk do pielęgnacji cery o skoncentrowanej zawartości związków aktywnych. Po serum warto sięgnąć zwłaszcza w przypadku skóry bardzo osłabionej i problematycznej, jednak nie należy zastępować kremu tego typu preparatami. Podpowiadamy, jak prawidłowo nakładać serum i na jakie składniki zwracać uwagę wybierając preparat do cery dojrzałej.

 

Czym jest serum i czy warto stosować taki kosmetyk?

Serum to kosmetyk zwykle dostępny w niewielkich pojemniczkach. Ma nieco płynniejszą konsystencję niż krem, najczęściej łatwo się rozprowadza i szybko wnika w skórę. Niewielka ilość preparatu wynika z jego bardzo skoncentrowanej zawartości. Odrobina serum zwykle wystarcza do pielęgnacji całej skóry na twarzy, szyi i dekolcie.

Natomiast płynna konsystencja ma na celu dokładną penetrację skóry, dzięki czemu pożądane działanie jest skuteczniejsze, choć po nałożeniu serum często nie odczuwamy natychmiastowej poprawy, jak po nałożeniu tłustego lub półtłustego kremu wygładzającego.

Warto pamiętać, że skóra w pewnym wieku wymaga intensywnej pielęgnacji, dlatego stosowanie jedynie kremu może okazać się niewystarczające. Serum z zawartością większej ilości związku aktywnego, który ma niwelować dany problem z cerą, działa silniej i skuteczniej niż krem. Z tego względu preparat taki często bywa uznawany za kosmetyk dla osób z widocznymi oznakami starzenia, jednak w rzeczywistości po serum warto sięgać w każdym wieku.

 

Jakie serum do cery dojrzałej wybrać?

W przypadku cery dojrzałej serum powinno działać przede wszystkim intensywnie regenerująco. Nie każdy preparat do cery dojrzałej będzie działał tak samo, a wybór odpowiedniego kosmetyku należy kierować przede wszystkim kondycją własnej skóry. Jednak wspólną cechą wszystkich kobiet z cerą dojrzałą jest najczęściej utrata jędrności, zmarszczki oraz niedostateczne nawilżenie skóry. Ponadto, w zależności od typu cery, mogą pojawiać się problemy ze skórą, takie jak przebarwienia, cienie pod oczami, zaskórniki, podrażnienia i zaczerwienienia, pękające naczynka.

Wybierając serum do skóry dojrzałej warto zwracać uwagę na składniki takie jak:

  • kwas hialuronowy,
  • witamina A i C,
  • koenzym Q10,
  • antyoksydanty.

Ponadto, w zależności od rodzaju cery warto wybierać preparaty wzbogacone o substancje niwelujące dany problem z cerą. Najczęściej są to związki uszczelniające naczynia krwionośne, redukujące przebarwienia, bądź działające antybakteryjnie i oczyszczająco.

 

Jak prawidłowo nakładać serum?

Przed nałożeniem serum skórę należy dokładnie oczyścić łagodnym środkiem myjącym, który również powinien być dobrany do rodzaju cery. Po umyciu twarzy warto nałożyć serum od razu, na jeszcze lekko wilgotną skórę, dzięki czemu zwiększymy działanie nawilżające. Serum nakładamy w niewielkiej ilości, a po kilku minutach należy zastosować krem. Wiele osób rezygnuje z kremu na rzecz serum, jednak najlepsze efekty pielęgnacyjne uzyskuje się po stosowaniu jednocześnie obu kosmetyków. Działanie takie sprawia, że serum zostaje zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, a tym samym intensywniej wnika w skórę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.