TOP 5 miejsc w Polsce na spokojne wakacje

Wakacje w wieku senioralnym mogą być prawdziwą frajdą! Nienormowany czas wyjazdu i brak konieczności starania się o wolne w pracy to ich największe zalety. Można wybrać się w podróż dokładnie wtedy, gdy ma się na to ochotę, unikając tłumów turystów i nie zabierając ze sobą dzieci, którym trzeba zapewniać codzienne rozrywki. Niedogodnością staje się jednak chęć efektywniejszego wypoczynku, poszukiwanie spokoju i ofert korzystnych cenowo. Warto więc wiedzieć, że w wielu miejscach można liczyć na specjalne oferty, przygotowane z myślą o ludziach w starszym wieku. Dobrze jest też poznać atrakcyjne, a zarazem przytulne miejsca położone z dala od zgiełku miast. Oto najlepsze miejsca na wakacje seniora w Polsce!

  1. Pojezierze Drawskie to jeden z mniej docenianych kompleksów zbiorników wodnych w Polsce. A szkoda, bo położone w woj. zachodniopomorskim jeziora dają niezwykłe możliwości wypoczynku. Dla osób starszych są idealne z wielu powodów. Jest tu kameralnie i dużo spokojniej niż na Warmii i Mazurach. Nie brakuje lasów obfitujących w piękne okazy grzybów, jagody czy jeżyny. Wyjątkowa fauna i flora, czyste, zdrowe powietrze, wiele małych jezior z niewielkimi plażami i niskie ceny noclegów to podstawowe atuty regionu. Dla seniorów aktywnych i szukających przygód dostępne są malownicze ścieżki rowerowe i piesze trasy turystyczne, wypożyczalnie rowerów wodnych i łódek, a na zapalonych wędkarzy czekają akweny pełne ryb. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
  2. Suwalszczyzna uważana jest za najbardziej dziki zakątek kraju. Wiele miejsc nietkniętych przez człowieka pozwala obcować z naturą w jej najpiękniejszej, naturalnej postaci. Nie można się tu jednak nudzić. Wystarczy wybrać się na wakacje w odpowiednim czasie, by trafić na okres letnich festiwali. Spokojna, bluesowa muzyka to miły dodatek do relaksu. Turyści bardziej ciekawi okolicy mogą postawić na zwiedzanie urokliwych zabytków sakralnych, takich jak bazylika w Sejnach czy zespół klasztorny w Wigrach. Na bliskie spotkania z przyrodą warto natomiast wybrać się do zachwycającego Wigierskiego Parku Narodowego.
  3. Góry świętokrzyskie pod względem popularności pozostają w tyle za Tatrami, Sudetami i Beskidami. To dlatego jest tu spokojniej, choć wcale nie nudno. Niższe góry wciąż mogą zachęcać seniorów do zdobywania szczytów. Trzeba jedynie wybrać szlak dostosowany do realnych możliwości. Zamek Krzyżtopór i zamek w Chęcinach oraz zabytkowy Sandomierz to natomiast atrakcje dla zwolenników turystki nizinnej. Miłośnicy natury koniecznie powinni wybrać się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
  4. Darłowo. W sezonie letnim polskie wybrzeże jest bardzo zatłoczone, jednak Darłowo ściąga mniej turystów niż choćby Trójmiasto, Międzyzdroje czy Ustka. W pogodne dni można tu spędzać czas na plaży lub spacerować, wdychając cenny dla zdrowia jod. W miasteczku jest kilka miejsc do zwiedzenia, w tym Zamek Książąt Pomorskich i zabytkowa Latarnia Morska. Na seniorów czekają też rozrywki, jak rejs na połów dorsza i rejsy wycieczkowe. Poza Darłowem, nadmorskimi miejscowościami polecanymi osobom szukającym spokoju są m.in. Pobierowo i Mielno.
  5. SPA dla seniora. Wiele ośrodków odnowy biologicznej posiada specjalne pakiety kierowane dla osób w tym wieku. Nie trzeba wyjeżdżać na dalekie wakacje, by przyjemnie i zdrowo spędzić wolny czas! Seniorom często oferowane są dedykowane pakiety, w których można znaleźć m.in. kąpiele solankowe i borowinowe, odmładzające masaże twarzy czy zabiegi fizykoterapeutyczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na SPA leżące w miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie większy nacisk kładzie się na zabiegi o właściwościach nie tyle relaksacyjnych, co prozdrowotnych.


(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *