Zdrowe stawy i kości u seniora

Zdrowe stawy i kości u seniora

Wiele osób, wkraczając w wiek emerytalny, zastanawia się, czy może zachować zdrowie i energię przez jak najdłuższy okres? Oczywiście, że tak. Czasami jednak seniorzy z powodu bardzo podeszłego wieku, wielu chorób i schorzeń nie są w stanie być w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Dziś jednak skupimy się na tej pierwszej. Co więc zrobić, aby nasz senior była sprawny i aktywny fizycznie, a co za tym idzie – szczęśliwy i pełen energii? Aby sprawność była zachowana przez długie lata, należy stosować się do kilku ważnych wskazówek. Poprzez prowadzenie odpowiedniego stylu życia możemy w znacznym stopniu wpłynąć na to, jak będzie wyglądać nasza starość. Wiek dojrzały, a nawet późna jesień życia może okazać się naprawdę satysfakcjonującym i pięknym okresem w życiu. Aby starzeć się w zdrowiu, należy zwracać uwagę na trzy główne punkty, czyli: aktywność fizyczną, dbanie o kości i stawy oraz zażywanie witamin.

Co z tymi stawami?

Najczęściej za wszelkie dolegliwości bólowe odpowiadają stawy. To one uczestniczą w każdym ruchu i jeśli coś jest z nimi nie tak, wówczas motoryka u osoby starszej i aktywność fizyczna spada. Bóle pleców, kości i stawów w podeszłym wieku to całkiem normalna rzecz, jednak zaniedbanie tych spraw prowadzi do zwyrodnień i zniekształceń, które stają się trudne do wyleczenia i powodują jeszcze większy ból i dyskomfort. Stały postęp i rozwój medycyny zapewnia nam możliwość dbania o siebie w każdym wieku i w każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem w przypadku bólu pleców, stawów i kości są masaże, które uelastyczniają ciało i wpływają na zwiększeniu ruchomości stawów, które wraz z wiekiem ulegają dość dużej degeneracji.

Oprócz masaży drugim dobrym rozwiązaniem stosowanym przy bólach stawów, kości lub kręgosłupa jest leczenie rezonansem magnetycznym. Polega ono na odbudowaniu tkanek i pobudzaniu ich do wzrostu. Dzięki wykorzystaniu rezonansu magnetycznego metabolizm kostny przyspiesza i dochodzi do odbudowy zniszczonych elementów. Leczenie to może być dobrym rozwiązaniem, kiedy u naszego seniora zawiodły lub nie przynoszą oczekiwanych rezultatów tradycyjne metody leczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *