Zielona herbata dla seniora

Zielona herbata dla seniora

Źródło młodości i piękna – tak się mówi o zielonej herbacie, która jest jednym z najstarszych napojów świata. Od pokoleń codziennie piją ją Chińczycy, Japończycy. Zielona herbata z roku na rok staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Wykazuje silne działanie moczopędne i oczyszcza organizm z toksyn. Bardzo dobrze sprawdzi się u osób starszych w codziennej diecie. Zielona herbata w medycynie azjatyckiej uznawana była za cudowny i uzdrawiający napój. Warto przynajmniej raz dziennie zaparzyć seniorowi zamiast czarnej herbaty lub kawy właśnie zieloną herbatę.

Zielona herbata – czym jest i co zawiera?

Zielona herbata to ogromna kopalnia witamin, minerałów i mikroelementów. Japończycy od zawsze wierzyli, że to właśnie w zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego i zdrowego życia. Twierdzą, że jest wskazana nie tylko dla ciała, ale także i dla ducha. Zielona herbata jest napojem, który przyrządza się tylko z liści herbaty chińskiej. Liście te podczas procesu obróbki zostają poddane jedynie delikatnemu procesowi oksydacji. Pomimo że jest najbardziej znana w Chinach i Japonii, to jej popularyzacja jest bardzo silna także i w Europie. Zapoznaj seniora, którym się opiekujesz właśnie z tym napojem.

Wszechstronne działanie

Pora przejść do działania zielonej herbaty, czyli najważniejszej kwestii. Na co pozytywnie wpływa? Z czym sobie dobrze radzi? Z wieloma rzeczami. Zielona herbata wzmacnia odporność organizmu, łagodnie stymuluje krążenie, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu, reguluje procesy trawienne. Dodatkowo ma silne działanie moczopędne, dlatego szybciej pozbywamy się toksyn z organizmu. To jednak nie wszystkie właściwości tego „cudownego napoju”. Pozytywnie wpływa na pracę nerek i wątroby, dodatkowo wzmacnia szkliwo zębów i zapobiega chorobom dziąseł, co w starszym wieku bardzo często staje się utrapieniem. Zielona herbata to bogate źródło przeciwutleniaczy. Są one jednymi z najsilniejszych, jakie do tej pory odkryto we wszystkich substancjach antynowotworowych, jest więc świetnym produktem, którego regularne stosowanie może zapobiegać zachorowaniu na wiele nowotworów. Regularne spożywanie zielonej herbaty pozytywnie oddziałuje także na przemianę materii, co doskonale wspomaga odchudzanie.« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.