Szukaj

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób starszych w Krakowie

Konkurs Seniorzy w akcji – zgłoszenia do 18 marca

Jeśli opiekujesz się starszą osobą i potrzebujesz dodatkowej specjalistycznej wiedzy to w czerwcu możesz skorzystać z darmowych porad specjalistów Akademii Opiekunów, którzy poprowadzą swoje warsztaty w Krakowie. W ramach programu „Spotkania z opieką” psycholog oraz rehabilitantka odpowiedzą na Twoje pytania.

Szkolenia są dla osób, które zawodowo zajmują się specjalistyczną opieką nad osobami starszymi, ale także dla tzw. opiekunów rodzinnych. – Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem, a to oznacza, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne. Opiekunowie chcą się dokształcać, bo wiedzą, że odpowiednie dbanie o zdrowie seniora składa się z wielu czynników. Dlatego w Krakowie psycholog opowie o sposobach komunikacji z podopiecznym mającym zaburzenia zachowania, a rehabilitantka pokaże jak można stymulować sensorycznie podopiecznego z udarem, demencją czy chorobą Parkinsona – mówi Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów.

Warsztaty odbędą się w budynku Akademii Opiekunów w Krakowie przy ul. Lwowskiej 1/LU 2. Spotkanie potrwa około 2-3 godzin, a na opiekunów czekają zestawy szkoleniowe oraz certyfikaty potwierdzające obecność na szkoleniu. Aby zapisać się na warsztaty należy dzwonić pod numer telefonu: 12 347 64 94. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

11 czerwca – spotkanie z psychologiem
„Jak komunikować się z podopiecznym z zaburzeniami zachowania?” (apatia, zniechęcenie, omamy, zaburzenia nastroju, zachowania nieakceptowalne społecznie)

25 czerwca – spotkanie z rehabilitantką
„Stymulacja sensoryczna pacjentów w zaawansowanych stadiach chorób neurodegeneracyjnych”
(udar, demencja, parkinson)

Zachęcamy do zapisów na warsztaty, a po dodatkowe informacje zapraszamy na stronę internetową www.akademiaopiekunow.pl