Szukaj

Dekontaminacja – jak walczyć skutecznie z drobnoustrojami

Dekontaminacja to proces polegający na usunięciu i dezaktywacji patogenów, które znajdują się w pomieszczeniach i na używanych sprzętach.

Problem higieny i bezpieczeństwa ma szczególne znaczenie w roku 2020 z uwagi na wirusa SARS-CoV-2, który jest odpowiedzialny za globalną pandemię a miliony ludzi na całym świecie doświadcza zakaźnej choroby układu oddechowego – COVID-19.

Doraźne środki zapobiegawcze, w postaci mycia i dezynfekcji rąk, maseczek, przyłbic, kombinezonów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji przy kontaktach międzyludzkich.

Niestety wirus SARS-CoV-2 jak wiele innych patogenów wykazuje się wysoką zdolnością przetrwania. Ten drobnoustrój może przetrwać w otaczającym nas na co dzień środowisku nawet do kilku dni. Nieodkażony blat stołu, ściana, karton pudełka, czy tkanina zasłony są miejscami, w których wirus może się zagnieździć i stanowić realne zagrożenie.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia stosowane są dodatkowe zabezpieczenia. Procesowi dekontaminacji poddawane są całe pomieszczenia wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nich urządzeniami.

Najczęściej wykorzystywana jest do tego technologia wymagająca specjalnego przygotowania miejsca – sprzątanie, mycie, odwilgocenie. Dodatkowo muszą być wynoszone rośliny i zwierzęta. Wynika to z konieczności stosowania środków biobójczych zaawansowanych chemicznie lub np. ozonu czy nadtlenku wodoru.

Proces typowej dekontaminacji trwa od 0,5 do 2 godzin a po zakończeniu wymaga intensywnego wietrzenia.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, których celem jest dostarczenie skutecznej metody. Są bardzo skuteczne, ale po unieszkodliwieniu drobnoustrojów już po krótkim czasie np. po odparowaniu czy wietrzeniu odkażone powierzchnie są ponownie narażone na zainfekowanie.

Absolutną nowością na rynku są preparaty z serii NANOMINERALS.

MINERALS Standard i MINERALS Professional, to przełom w historii zastosowań technik i technologii w walce z drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Dotychczasowo stosowane tradycyjne środki do dezynfekcji wykazują działania doraźne, są skuteczne w chwili stosowania, działają maksymalnie kilka, kilkanaście sekund do momentu wyparowania. Po tym trzeba ponawiać wielokrotnie czynności dekontaminacyjne, aby utrzymać daną powierzchnię w stanie czystości mikrobiologicznej.

Nowatorskie i wyjątkowe produkty firmy serii NANOMINERALS, powstały dzięki 20 letnim doświadczeniom ich twórców w zakresie nanotechnologii i inżynierii molekularnej.

 

Dezynfekcja i cytostatyczne hamowanie wzrostu mikroorganizmów chorobotwórczych, utrzymuje się permanentnie do 96 godzin po zastosowaniu.

 

Odkażanie i/lub dekontaminacja może być do 4 razy tańsza niż tradycyjnymi produktami biobójczymi.

 

Szeroki zakres dezynfekcji: bakterie, grzyby, wirusy (preferowane w okresie zagrożenia pandemią SARS2-Cov2).

 

Preparaty są zarejestrowane i dopuszczone do użycia i sprzedaży przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Leczniczych i Produktów Biobójczych RP.

Preparaty spełniają zsynchronizowane normy EU – PN w zakresie badań testowych i oceny skuteczności w 1 grupie a wersja MINERALS Professional w 2, 4 grupie zastosowań produktów biobójczych.

 

Preparaty nie są szkodliwe dla ludzi, zwierząt ani roślin. Nie zawierają substancji niebezpiecznych.

 

KUP PRODUKTY MINERALS