/* */

Od czerwca znów do uzdrowiska i sanatorium – na jakich zasadach?

Seniorzy, którzy w ostatnich miesiącach wybierali się do sanatorium musieli zrezygnować z leczenia w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa w Polsce. Aktualnie Rząd stopniowo cofa obostrzenia, a jednym z podjętych kroków jest wznowienie działalności sanatoriów oraz uzdrowisk. Zobacz, kiedy znów będziesz mógł skorzystać ze skierowania NFZ i na jakich zasadach!  

 

Kiedy sanatoria i uzdrowiska zawiesiły swoją działalność?

Wyjazd do sanatorium lub uzdrowiska uznawany jest za kontynuację leczenia, dlatego seniorzy, którzy otrzymali skierowanie na takowy turnus mogą korzystać z części oferty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pobyt w sanatorium nie jest jednak uznawany za niezbędny dla życia, dlatego w momencie ogłoszenia epidemii koronawirusa w Polsce z dniem 14 marca sanatoria oraz uzdrowiska zawiesiły swoją działalność.

 

Sanatoria i uzdrowiska znów otwarte – od kiedy?   

Część uzdrowisk w Polsce częściowo wznowiła działalność już w maju. Zgodnie z decyzją Rządu sanatoria, do których kierowane są osoby w ramach NFZ, już niebawem rozpoczną przyjęcia seniorów oczekujących w kolejce.

Przypomnijmy, że osoby, które utraciły możliwość wyjazdu w związku z pandemią, nie straciły jednocześnie prawa do pobytu w sanatorium. W dalszym ciągu obowiązuje dotychczasowa kolejka. Zgodnie z ostatnimi informacjami, do sanatorium będziemy mogli udać się już 15 czerwca.

 

Na jakich zasadach odbędzie się pobyt w sanatorium?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kuracjuszy, każda osoba wybierająca się do uzdrowiska będzie miała wykonany test na obecność koronawirusa. Testy mają być wykonywane od 1 czerwca. Dopiero po potwierdzeniu wyniku negatywnego senior będzie mógł udać się do sanatorium.

Co więcej, w sanatoriach wciąż mają obowiązywać ogólne zasady zwiększonej ostrożności. Maseczki w miejscach publicznych, środki dezynfekujące, czy unikanie zgrupować, jak na razie wciąż obowiązują.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *