Od czerwca znów do uzdrowiska i sanatorium – na jakich zasadach?

Seniorzy, którzy w ostatnich miesiącach wybierali się do sanatorium musieli zrezygnować z leczenia w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa w Polsce. Aktualnie Rząd stopniowo cofa obostrzenia, a jednym z podjętych kroków jest wznowienie działalności sanatoriów oraz uzdrowisk. Zobacz, kiedy znów będziesz mógł skorzystać ze skierowania NFZ i na jakich zasadach!  

 

Kiedy sanatoria i uzdrowiska zawiesiły swoją działalność?

Wyjazd do sanatorium lub uzdrowiska uznawany jest za kontynuację leczenia, dlatego seniorzy, którzy otrzymali skierowanie na takowy turnus mogą korzystać z części oferty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pobyt w sanatorium nie jest jednak uznawany za niezbędny dla życia, dlatego w momencie ogłoszenia epidemii koronawirusa w Polsce z dniem 14 marca sanatoria oraz uzdrowiska zawiesiły swoją działalność.

 

Sanatoria i uzdrowiska znów otwarte – od kiedy?   

Część uzdrowisk w Polsce częściowo wznowiła działalność już w maju. Zgodnie z decyzją Rządu sanatoria, do których kierowane są osoby w ramach NFZ, już niebawem rozpoczną przyjęcia seniorów oczekujących w kolejce.

Przypomnijmy, że osoby, które utraciły możliwość wyjazdu w związku z pandemią, nie straciły jednocześnie prawa do pobytu w sanatorium. W dalszym ciągu obowiązuje dotychczasowa kolejka. Zgodnie z ostatnimi informacjami, do sanatorium będziemy mogli udać się już 15 czerwca.

 

Na jakich zasadach odbędzie się pobyt w sanatorium?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kuracjuszy, każda osoba wybierająca się do uzdrowiska będzie miała wykonany test na obecność koronawirusa. Testy mają być wykonywane od 1 czerwca. Dopiero po potwierdzeniu wyniku negatywnego senior będzie mógł udać się do sanatorium.

Co więcej, w sanatoriach wciąż mają obowiązywać ogólne zasady zwiększonej ostrożności. Maseczki w miejscach publicznych, środki dezynfekujące, czy unikanie zgrupować, jak na razie wciąż obowiązują.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *