Szukaj

Sygnały świadczące o tym, że Twój kot Cie kocha

Mruczki, Łatki i Tofiki. Dachowce, syberyjskie i sfinksy. Kochamy nasze koty, niezależnie od tego jakie są. A czy one kochają nas? Poznaj sygnały świadczące o tym, że Twój kot Cię kocha.

Ocieranie głową

Jeżeli Twój kot ociera się swoją głową o Twoją twarz lub ciało to nie oznacza to nic innego jak to, że kocha Cię bezgranicznie. Kot podczas takiego ocierania „zabiera” Twój zapach i zostawia swój. Jest to w pewien sposób znaczenie terytorium, to czynność, która ma pokazać innym kotom, że ,,ten człowiek jest już zarezerwowany”.

Pokazuje brzuszek

Jeżeli kot pokazuje Ci brzuszek i domaga się pieszczot to oznacza, że pokazuje uległość. Pokazanie podbrzusza i pozwolenie na dotykanie go, to objaw ogromnego zaufania i tego, że przy Tobie czuje się bezpiecznie. Brzuch to jedna z najlepiej chronionych i najdelikatniejszych części ciała u kota i u innych zwierząt.

Kot przynosi Ci prezenty

Myszy, ptaki czy inne upolowane przez kota zdobycze to najszczersze prezenty, które chce Ci ofiarować Twój pupil. I chociaż nie są to może podarunki z marzeń to warto docenić starania kota.

Mrużenie oczu

Solidnym sygnałem świadczącym o kociej miłości jest wpatrywanie się w swojego właściciela i mrużenie oczu. Kot oznajmia tym zachowaniem, że wszystko u niego w porządku i czuje się z Tobą dobrze.

Śpi przy Tobie lub na Tobie

Koty potrafią spać w najróżniejszych, nawet najbardziej dziwnych miejscach. Jeżeli Twój pupil na miejsce odpoczynku wybiera przestrzeń na kanapie obok Ciebie lub Twoje kolana to możesz być pewny, że jest to oznaka wielkiej miłości. Czuje się bezpiecznie w Twoim towarzystwie i ma potrzebę bliskości.

Ugniatanie

Sporo właścicieli kotów wie o czym mowa. Kot staje na Tobie łapkami i przestępuje z nogi na nogę jakby ugniatał ciasto. Ruch ten jest u kota instynktowny i wziął się jeszcze z jego wczesnego dzieciństwa, kiedy ugniatanie brzucha matki stymulowało wydzielanie mleka z jej gruczołów mlecznych. Kiedy dorosły kot zachowuje się w ten sposób oznacza to, że czuje się bezpiecznie i jest szczęśliwy.

Lizanie

Koty dbają o swoją higienę wylizując swoje futerko. Wzajemne wylizywanie futra dotyczy tylko kotów blisko ze sobą związanych –  robi tak kocia mama swoim dzieciom oraz koty zaprzyjaźnione ze sobą. Jeśli Twój kot wykonuje takie pielęgnacyjne zabiegi również na Tobie to daje Ci do zrozumienia, że traktuje Cię jako członka swojej rodziny.