Adaptujemy dom – kuchnia

Z upływem wieku nasza sprawność jest coraz mniejsza. Emerytura, to najczęściej piękny okres. Możemy odpoczywać i mamy czas na realizowanie pasji lub odkładanych planów. Niestety nasza mobilność nie jest już taka sama jak dawniej. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby dom był bardziej komfortowy i bezpieczny.

Kiedy mamy 50 lub 60 lat, warto zacząć myśleć o przebudowie swojego domu lub przeprowadzce w wygodniejsze i bezpieczniejsze miejsce.

Czasami pomalowanie ścian na jaśniejszy kolor może być dobrym początkiem adaptacji. Wystarczy wpuścić do domu więcej naturalnego światła. Można zmienić rozmieszczenie i rolę pokoi tak, aby ograniczyć korzystanie ze schodów.

Możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Nawet gdy zmiany mogą być kosztowne, to pamiętajcie, że dostępnych jest wiele form wsparcia finansowego. Adaptacja domu ma także inne zalety. Zwiększy się wartość domu lub mieszkania. Nowy układ pomieszczeń może zmniejszyć zużycie energii.

W tym odcinku garść propozycji związanych z adaptacją kuchni.

To jedno z najważniejszych pomieszczeń. Niektórzy twierdzą, że bez znaczenia jest wielkość domu, bo i tak całe życie koncentruje się w kuchni.

W kuchni koncentruje się codzienne życie. Tutaj przygotowujemy kilka razy dziennie posiłki. W tym pomieszczeniu czai się wiele niebezpieczeństw. Ogień, gorąca lub zimna woda, ostre narzędzia, szklane przedmioty, drzwiczki szafek, ślizga posadzka. Kilka podstawowych zasad będzie inspiracją do dalszych ulepszeń i udogodnień.« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *